Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dobieramy dobry grunt do drewna i metalu

Malujesz dach, płot, a może drzwi? Zacznij od wyboru odpowiedniego gruntu do drewna lub farby podkładowej do metalu. Dzięki nim zwiększysz przyczepność warstw nawierzchniowych. Z gruntem ujednorodnisz malowaną powierzchnię i znacznie obniżysz koszty malowania.

Dekoratorium oferuje pełną gamę gruntów do drewna i innych produktów przygotowujących do dalszego malowania. Sprawdź farby podkładowe do drewna i metalu.

Jaki grunt do drewna wybrać?

Pierwszym krokiem w odnawianiu powierzchni drewnianych jest ich odpowiednie zagruntowanie. Pamiętaj, że farba podkładowa do drewna powinna być preparatem głęboko penetrującym i zapewniającym ochronę powierzchni. Przykładem może być Vidaron Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący. Tworzy on bezbarwną powłokę, która chroni m.in. przez sinizną drewna, grzybami, które powodują jego rozkład, a nawet przed owadami czy technicznymi szkodnikami drewna, jak chociażby kołatek domowy. Warto użyć go szczególnie jako warstwę gruntującą pod różnego rodzaju impregnaty ochronno-dekoracyjne. Sprawdzi się jako baza pod lakiery, lakierobejce czy różnego rodzaju emalie. Zobacz inne grunty do drewna: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Emalie-i-spraye/Emalie-gruntujace/c/b2c-emalie-gruntujace.

Farba podkładowa do drewna – inne zastosowanie

Grunt do drewna to podkład dobrze przyczepny do różnych podłoży. Pomalujesz nim przede wszystkim drewniane ogrodzenia, altany, meble ogrodowe, pergole, drewutnie i elementy elewacji drewnianej. Sprawdź grunt do drewna Vidaron: https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Vidaron/c/b2c-vidaron. Co ciekawe, produkty tego typu można zastosować często nie tylko w przypadku malowania powierzchni drewnianych lub drewnopochodnych. Inna farba podkładowa do drewna, dostępna w Dekoratorium – Śnieżka Urekor D Gruntu Do Drewna – świetnie sprawdza się przy malowaniu tynków, betonu, a nawet odpowiednio zagruntowanych podkładem antykorozyjnym elementów stalowych i żeliwnych. Odnowisz z nią np. metalowe ogrodzenia czy płoty.

Farba podkładowa do metalu

Typowym produktem gruntującym, np. dachy lub inne powierzchnie metalowe, jest farba podkładowa do metalu, jak chociażby Śnieżka Na Dach Farba Gruntująca. Chroni przed korozją, jest dobrze przyczepna do podłoża i można ją stosować także na trudniejsze powierzchnie. Pomalujesz z nią stal, elementy ocynkowane i aluminiowe. Produkt doskonale zabezpiecza i przygotowuje powierzchnie przed końcowym malowaniem emalią nawierzchniową. Użyjesz jej do odświeżania dachów, rynien, ogrodzeń, parapetów czy innych metalowych konstrukcji.

Wysokiej jakości grunty do drewna i metalu to produkty niezbędne zarówno przy odnawianiu powierzchni starszych, przeznaczonych do renowacji, jak i malowaniu tych nowych. Farby podkładowe do drewna zwiększają wydajność końcowego malowania i sprawiają, że malowana powierzchnia staje się jednorodna. Farby podkładowe do metalu są natomiast polecane szczególnie na trudne podłoża – także te, na których występują już inne powłoki malarskie czy ogniska korozji. W większości przypadków można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wypróbuj koniecznie grunty dostępna w Dekoratorium.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments