Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Podsłuch w telefonie – jak działa?

Podsłuch w telefonie większości z nas kojarzy się nadal z jakąś małą pluskwą podstępnie umieszczoną w obudowie urządzenia. Dzisiaj to jednak przeszłość. Podsłuchy w telefonach działają dzięki oprogramowaniu szpiegowskiemu. 

  1. Jak działa podsłuch w telefonie?
  2. Jakie informacje możesz zdobyć?
  3. Jak wybrać oprogramowanie szpiegowskie?
Jak działa podsłuch w telefonie?

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynił się także do zmiany metod szpiegowskich. Dzisiaj smartfon niejednej osoby to prawdziwe centrum informacji o niej. To właśnie przez smartfon wykonujemy nie tylko połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe, odbieramy pocztę, wykonujemy przelewy, odbieramy wiadomości z komunikatorów internetowych, robimy zdjęcia, wykonujemy łączenia video. Dostęp do tych wszystkich danych, pozwala często na zebranie bardzo kompleksowej informacji o codziennym życiu, zachowaniu danej osoby, podejmowanych przez nią aktywnościach. Nic więc dziwnego, że podsłuch telefonu obejmuje dzisiaj znacznie więcej niż zwyczajną kontrolę prowadzonych przez konkretną osobę rozmów telefonicznych.

Jak zwracają uwagę specjaliści z https://podsluchy24.pl/ dzisiaj podsłuch to po prostu oprogramowanie szpiegujące, które umożliwia dostęp do zawartości telefonu. Wystarczy zainstalować na telefonie osoby inwigilowanej specjalną aplikację, która jest dla właściciela telefonu niewidoczna na pierwszy rzut oka. Po uruchomieniu takiej aplikacji szpiegującej osoba, która ja założyła, z innego urządzenia będzie mogła uzyskiwać dostęp do zawartości telefonu.

Jakie informacje możesz zdobyć?

W zależności od tego, na jaki typ aplikacji szpiegowskiej się zdecydujesz (podstawowy czy bardziej rozbudowany), po jej zainstalowaniu na telefonie osoby inwigilowanej możesz otrzymać dostęp do:

  • historii połączeń telefonicznych
  • kopi wiadomości SMS i MMS
  • książki adresowej
  • kopii wiadomości e-mail
  • podsłuchu wiadomości z social mediów: Whatsapp, Facebook, Messenger, Viber, Hike, Kik, Skype, Hangout, Line, Zolo, Instagram, Signal, Telegram, Tinder, Kakao Talk
  • poglądu wszystkich aplikacji zainstalowanych na telefonie
  • historii przeglądania witryn internetowych
  • kopii zdjęć
  • nagrywania rozmów wykonanych i odebrancyh
  • nagrywanie otoczenia za pomocą kamery w telefonie
  • lokalizacji GPS
  • informacji o przekroczonym (wyznaczonym przez ciebie) obszarze
  • blokady zainstalowanych aplikacji i zapisanych kontaktów
  • zdalnego włączenia lub wyłączenia modułu wifi.

Możesz zyskać także dostęp do dodatkowo płatnych funkcji, takich jak przechwytywanie informacji bezpośrednio z klawiatury telefonu.

Jak wybrać oprogramowanie szpiegowskie?

Niezależnie od tego, czy zależy ci na podsłuchu telefonu czy podsłuchu komputera, koniecznie zwróć uwagę na to, od jakiego producenta kupujesz takie rozwiązanie. Część z nich udostępnia bowiem w Internecie filmiki instruktażowe, jak zainstalować aplikację, co z kolei pozwala osobie, która podejrzewa, że jest sprawdzana, znaleźć taką funkcjonalność i ją usunąć z telefonu czy komputera. Bardziej doświadczeni producenci pełną instrukcję oraz samą nazwę aplikacji ujawniają klientom dopiero w momencie sprzedaży aplikacji, co znacznie utrudnia osobom niepowołanym uzyskanie wiedzy o tym, jakiej aplikacji mają szukać i jak mogą ją usunąć. Absolutnie nie daj się także nabrać na opowieści o aplikacji, którą można zainstalować na telefonie innej osoby bez fizycznego kontaktu ze sprzętem. Niestety na ten moment konieczne jest, abyś najpierw uruchomił tę aplikację na telefonie innej osoby, a dopiero potem możesz skorzystać z dostępu do danych, jakie ona daje.

google_news