Sport Cieszyn

Dobra passa cieszyńskich mażoretek. Wiosna pełna sukcesów, a w czerwcu impreza!

Fot. z arch. stowarzyszenia

Maj to miesiąc kontynuacji sukcesów dla Stowarzyszenia Mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. Juniorki wzięły udział w mistrzostwach okręgu południowo-zachodniego Związku Sportowego Mażoretek w Kuźni Raciborskiej.

Natasza Rymanowska wróciła z mistrzostw z brązowym medalem w kategorii solo pompon. Tym samym otrzymała nominację do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej. W Kuźni Raciborskiej swoje umiejętności zaprezentowały także Barbara Kolondra i Wiktoria Rabaszowska. W maju kadetki Maja Wysocka i Ola Broda wzięły z kolei udział w VI Karwińskim Pucharze Mażoretek, w którym próbowały swoich sił reprezentantki Czech, Słowacji i Polski. Maja wystartowała w czterech kategoriach – solo baton, solo pompon, solo flaga i i solo 2 x baton. Cztery starty przyniosły jej… cztery złote medale! Ola natomiast prezentowała się w kategoriach solo baton i solo pompon, zdobywając w pierwszej z nich srebrny medal.

W kwietniu „Cieszyńskie Gwiazdeczki” wróciły z sukcesami z Mistrzostw Polski Kadetek w Ostrołęce. Maja Wysocka została mistrzynią Polski w kategoriach solo baton akrobatyczny, solo 2 x baton oraz solo flaga, natomiast w kategoriach solo baton i solo pompon zdobyła drugie miejsca. Cieszynianka została ponadto laureatką nagrody specjalnej za wszechstronność w tańcu mażoretkowym. Ola Broda była czwarta w kategorii solo baton.

Potem jeszcze wystartowały w Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek Kurpie Dance Cup. I tym razem stanęły na wysokości zadania – wszystkie choreografie zostały nagrodzone medalami. Maja Wysocka zgarnęła pięć złotych krążków w kategoriach solo baton, solo pompon, solo 2 x baton, solo baton akrobatyczny i solo flaga. Ola wywalczyła dwa srebra w solo baton i solo pompon. Co więcej, Maja otrzymała nagrodę specjalną jury za najwyższy wynik w kategorii solo kadetek.
Dodajmy, że sezon startów cieszyńskie mażoretki rozpoczęły również z przytupem, zaliczając genialny występ w Ogólnopolskim Konkursie Mażoretek w Kuźni Raciborskiej, gdzie wystawiły osiem choreografii kadetek, trzy choreografie juniorek i jedną seniorską. Dały z siebie wszystko! Maja Wysocka otrzymała złote medale w kategoriach solo baton, solo flaga i solo twirling kadetek, a także srebrny w solo pompon. Ola Broda sięgnęła po srebro w solo baton kadetek oraz po brąz z solo pompon kadetek. Mini formacje w kategoriach baton kadetek i baton juniorek zdobyły natomiast srebra.

A co przed nami? Na pewno ciekawa impreza w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie, zaplanowana na 4 czerwca. Początek o 9.00, a zakończenie o 19.00. Nad Olzą zaprezentuje się 27 zespołów z… 224 choreografiami! Będzie można podziwiać mażoretki we wszystkich kategoriach wiekowych, a do Cieszyna zjadą zespoły z całej Polski. Z pewnością atrakcją będzie występ chłopaka w kategorii senior oraz start grupy mam i babć. Wstęp darmowy. Koniecznie się wybierzcie!

google_news