Wydarzenia Cieszyn

Dobra wieść dla turystyki w Brennej. Wygrany ważny konkurs

Ten kiedyś coroczny konkurs przeprowadzono pierwszy raz po pandemii, a więc po 3 latach przerwy.

Informacja Turystyczna w Brennej zajęła pierwsze miejsce w XIV edycji Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w kategorii dwóch gwiazdek. Nagrodę odebrano podczas Targów TT Warsaw PTAK Expo Show w Nadarzynie. Celem organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce jest wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej.

Wśród ocenianych kryteriów znalazły się takie elementy jak: profesjonalna obsługa turystów, obecność w sieci, współpraca na rzecz kreacji produktów turystycznych, czy promocji lokalnych usług turystycznych, inicjatyw regionalnych, czy specjalne udogodnienia dla turystów.

W rywalizacji brały udział te centra i punkty, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Oceny nadesłanych zgłoszeń dokonało jury złożone z reprezentantów POT, Zarządu Forum Informacji Turystycznej oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych. Ostatecznie kapituła wyłoniła 13 laureatów w 4 kategoriach. W kategorii dwóch gwiazdek za Brenną znalazły się: Punkt Informacji Turystycznej W Złotym Stoku i Transgraniczna Informacja Turystyczna.
google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ważny konkurs, nie najważniejszy
ważny konkurs, nie najważniejszy
1 rok temu

W porównaniu jest Złoty Stok, jeśli ktoś był – kiepska egzystencja mieszkańców, największa atrakcja – muzeum po byłej kopalni złota nie przyciąga tłumów. Gwiazdki są i 4 w konkursie, kategoria 3 i 4 wyższa.

w innym miejscu problem
w innym miejscu problem
1 rok temu

Dobra wieść dla turystyki w Brennej byłaby taka, gdyby wójt doprowadził do rozwoju, inwestycji w infrastrukturę turystyczną.