Porady i inspiracje

Dobry waporyzator zapewni bezpieczną terapię konopną

Odkąd umożliwiono Polakom legalną terapię konopiami, do aptek coraz częściej zgłaszają się pacjenci medycznej marihuany. Za okazaniem recepty mogą nabyć susz i czerpać korzyści z leczniczego działania THC. Ponieważ najszybszym sposobem wprowadzania kannabinoidów do krwiobiegu jest metoda wziewna, popularność waporyzatorów do suszu oferujących bezpieczną inhalację stale rośnie. Oto kilka wskazówek jak znaleźć dobry sprzęt do waporyzacji.

Dobry waporyzator gwarancją bezpieczeństwa

Waporyzacja, jako alternatywa dla palenia suszu konopnego, oferuje bezdymną inhalację oparów nasyconych kannabinoidami. Dobry waporyzator to bezpieczny sprzęt, który podgrzewa mieszankę roślinną, nie doprowadzając do jej przegrzania. Odpowiednia temperatura powoduje wydzielanie aktywnych składników Cannabis, które ulatują z suszu wraz z resztkami wilgoci. Powstaje delikatna i aromatyczna mgiełka nazywana vaporem. Opary wolne są od toksyn wytwarzanych w procesie spalania, co niweluje ryzyko chorób układu oddechowego oraz pozwala uniknąć odkładania się substancji smolistych w płucach pacjenta.

Czym wyróżniają się dobre waporyzatory?

W specjalistycznych sklepach konopnych, jak VaporRoom.pl, znaleźć można wiele urządzeń różniących się wielkością, sposobem grzania suszu i materiałami, z jakich zostały wykonane. Szukając bezpiecznego inhalatora kannabinoidów warto wiedzieć, na jakie parametry urządzenia powinno się zwracać uwagę. Osobom, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, wybór odpowiedniego urządzenia może sprawić kłopot. Przyjrzyjmy się najbardziej istotnym cechom dobrego waporyzatora, aby wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu.

Materiały dobrej jakości

Ponieważ odparowywanie medycznej marihuany odbywa się w wysokiej temperaturze (180°C – 220°C), materiały użyte w konstrukcji dobrych waporyzatorów muszą być odporne na działanie ciepła. Warto wybierać urządzenia, których komory na susz zbudowane są z bezpiecznych substancji, jak stal, tytan, szkło borowo-krzemowe oraz ceramika. Nie uwalniają one szkodliwych substancji w kontakcie z gorącem. Każdy uczciwy producent informuje, z czego wykonana jest komora.

Wydajność procesu

Waporyzacja jest o wiele bardziej skuteczna, niż palenie, ponieważ kannabinoidy nie ulegają degradacji, jak ma to miejsce podczas palenia suszu. Różne typy urządzeń uwalniają opary w oparciu o odmienne metody grzania, a efektywność zależy od rodzaju sprzętu. Najbardziej wydajne są waporyzatory konwekcyjne, które, aby wydobyć składniki aktywne, przepuszczają przez komorę strumień ciepłego powietrza. Gorąco przenika dokładnie przez zioła tylko w momencie wykonywania wdechu, ulatniając pożądane elementy wyłącznie w chwili, kiedy są najbardziej potrzebne.

Czystość oparów

Aby vapor był bezpieczny, droga, którą przepływa, musi być całkowicie odseparowana od elektroniki. Tylko izolowana ścieżka oparów zagwarantuje, że inhalowany vapor wolny będzie od jakichkolwiek zanieczyszczeń powstających podczas zasilania systemu grzania suszu. Dlatego warto wybierać markowe urządzenia, których producenci zawsze stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do waporyzacji?

Inhalatory suszu konopi dzielą się na trzy rodzaje. Każdy z nich ma swoje zalety. W zależności od sposobu ogrzewania mieszanki roślinnej, wyróżniamy urządzenia:

  • konwekcyjne – najbardziej wydajne vaporizery oferujące wysoce autentyczny aromat i uwalniające spore ilości vaporu podczas wykonywania długich wdechów. Ekstrahują kannabinoidy ciepłym powietrzem. Umożliwiają przerwanie waporyzacji i zużycie zapakowanej substancji podczas następnej sesji.
  • kondukcyjne – dające intensywny smak pary i zapewniające oszczędne wykorzystanie baterii. Podgrzewają zioła poprzez bezpośrednie grzanie komory. Zawartość komory musi być wykorzystana za pierwszym podejściem.
  • hybrydowe – połączenie obu systemów grzania. Są wydajne i uwalniają widoczne, aromatyczne opary także podczas krótkich zaciągnięć. Tak, jak kondukcyjne, wymagają zużycia umieszczonych w komorze ziół za jednym razem.

Vaporizery elektryczne mają różne sposoby zasilania. Wyróżniamy:

  • stacjonarne waporyzatory – muszą być podłączone do gniazda elektrycznego. Posiadają mocniejsze grzałki i odznaczają się intensywną produkcją vaporu.
  • przenośne waporyzatory – mobilny sprzęt na baterie, który można zabrać ze sobą. To niewielkie i dyskretne urządzenia.
Przykłady dobrych waporyzatorów do medycznej marihuany

Osobom wymagającym, które szukają najwyższej klasy sprzętu poleca się uznane za najlepsze waporyzatory Storz & Bickel. Marka ta oferuje urządzenia wykonane z materiałów klasy medycznej i może się pochwalić certyfikatem ISO świadczącym o wyśrubowanych normach produkcji. Jako pionierzy w dziedzinie konopnej inhalacji są autorami tak udanych modeli, jak Volcano i Mighty. Ich produkty powszechnie uważa się za najbardziej bezpieczne i gwarantujące najlepsze doznania smakowe.

Gdy nie dysponujemy pokaźnym budżetem, warto zaznajomić się z ofertą takich producentów, jak Arizer, Boundless, czy Linx. Ich wyroby to solidne i bezpieczne urządzenia wykorzystujące sprawdzone materiały. Każdemu amatorowi ziołolecznictwa zapewnią wydajną i przyjemną inhalację czystych oparów, bogatych w fitokannabinoidy. Sprzęt ze średniej półki cenowej to sposób na wydajną tetrapię oparami o wysokiej autentyczności zapachu stosowanych ziół.

Zakup dobrego waporyzatora nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem. Najbardziej popularnym w Polsce urządzeniem do waporyzacji jest Fenix Mini. Ten niewielki inhalator nie odda naturalnego smaku konopi tak doskonale, jak jego droższe odpowiedniki, jednak doznania nie są w tym przypadku najważniejsze. To wydajne urządzenie z prostą obsługą, które sprawnie uwolni zawarte w suszu składniki aktywne i dostarczy pacjentowi pożądane efekty terapeutyczne.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments