Wydarzenia Wadowice

Doceniona Wadoviana

Nagrodę odbiera Dorota Balak (z prawej). Fot: Biuro prasowe UMWM.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zostało laureatem nagrody „Kryształy soli”.

LGD „Wadoviana” zostało uhonorowane za działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i ekologii oraz korzystania ze źródeł energii odnawialnej w kategorii „Najlepszy projekt społeczny”. Jurorzy docenili również „skuteczne wykorzystanie walorów turystycznych regionu, jego potencjału gospodarczego i zasobów historyczno-kulturalnych do aktywizacji społecznej, poprawy stanu środowiska naturalnego i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.”

Uroczystość odbyła się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Symboliczne statuetki „Kryształy soli” wręczali marszałek Witold Kozłowski oraz Iwona Gibas z zarządu województwa.

Nagroda marszałka województwa małopolskiego dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego „Kryształy Soli” została ustanowiona w 2005 roku. Nazwa nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi”, oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych i godnych naśladowania.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ach głupia ja, już sobie wytłumaczyłam dlaczego nie muszą nosić maseczek w Muzeum Lotnictwa. Zapakowali wirusa do samolotu i odesłali do Chin.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

W Muzeum Lotnictwa tak wolno, że nie ma nikt maseczki? W jakiej wysokości nagroda? Była jakaś konkurencja do nagrody?