Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice

Doceniono zasłużonych działaczy PCK

Zdjęcia: Śląski Oddział Okręgowy PCK

Zasłużeni członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża z rejonu Bielska-Białej odebrali medale i odznaki honorowe.

14 maja w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II przy parafii pw. Nawiedzenia Matki Boskiej Bolesnej w Hałcnowie odbył się Zjazd Sprawozdawczy Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej. Spotkanie, podczas którego przyznano zarządowi absolutorium, prowadził prezes oddziału Tomasz Piwocha.

Szczególnym momentem była uroczystość, podczas której wyróżniono działaczy. Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, w imieniu prezydenta RP, odznaczył Marka Mielnika, dyrektora bielskiego Oddziału Rejonowego Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Z kolei Tomasz Piwocha wręczył Odznaki Honorowe PCK. Odebrali je: Eugeniusz Hyski – wiceprezes Klubu HDK PCK przy UM w Skoczowie (odznaka II stopnia) oraz Bernadeta Kutek, wiceprezes Klubu HDK PCK przy UM w Czechowicach-Dziedzicach, Angelika Ogrocka i Sonia Ogrocka-Król, członkinie Klubu HDK PCK przy UM w Skoczowie i Ewa Zaród, członek Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach (odznaki IV stopnia).

– Warto nadmienić, że medale i odznaki nadane zostały już w 2021 roku, jednakże z uwagi na pandemię nie było możliwości ich wcześniejszego wręczenia. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, jednocześnie gorąco dziękujemy za dotychczasową bezinteresowną działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża – mówi Bogdan Ogrocki.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Brawo PCK.