Bielsko-Biała Na sygnale

Kradli i grozili bronią w centrum Bielska-Białej

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja

Dwóch młodych mężczyzn urządziło sobie przestępczy rajd po centrum Bielska-Białej dokonując kradzieży i terroryzując bronią dwóch nastolatków!

Jak informuje bielska policja, końcem ubiegłego tygodnia 19-latek i 21-latek dopuścili się kilku poważnych przestępstw kryminalnych.

Posługiwali się oni bezpozwoleniową wiatrówką na stalowy śrut będący wierną repliką popularnego pistoletu. Najpierw w jednym z butików przy ulicy 11 listopada w sposób zuchwały dokonali kradzieży markowej torebki, wartej kilkaset złotych. Chwilę później w rejonie popularnego centrum handlowego zaczepili dwóch nastolatków. Jednemu z nich przystawili do twarzy przedmiot przypominając broń palną. W ten sposób chcieli zmusić nastolatków do zakupu dla nich kanistra benzyny na pobliskiej stacji paliw. Na szczęście personel zorientował się i nastolatkowie znaleźli tam schronienie przed napastnikami. Sprawcy zbiegli pieszo, ale o ich ekscesach powiadomiono policję. Już chwilę później mężczyźni zostali zatrzymani. Ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mogą mieć przy sobie broń palną, stróże prawa przedsięwzięli szczególne środki ostrożności. Obydwaj zostali szybko i skutecznie obezwładnieni, a pistolet, którym się posługiwali zarekwirowany. Okazało się, że to wierna replika popularnej amerykańskiej konstrukcji prawdziwej broni palnej. Na jej zakup i posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, a pistolet jest zasilany gazem CO2 i miota stalowym śrutem. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań – podkreślają bielscy policjanci.

Ich sprawą zajęli się kryminalni z trzeciego bielskiego komisariatu, którzy ustalili, że mężczyźnie tego samego dnia dokonali jeszcze kradzieży pary butów o wartości ponad 500 zł, a przestępstwo popełnili na szkodę prywatnej osoby. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie doprowadzono ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, usiłowania wymuszenia rozbójniczego i dwóch kradzieży, w tym jednej zuchwałej. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o ich aresztowanie. Sąd zdecydował, aby takim środkiem zapobiegawczym objąć tylko 21-latka.
Dodajmy, że obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na dziesięć lat.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
1 miesiąc temu

Czemu jeden drugi ma ,,plecy”