Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Dodatkowe karetki w Bielsku-Białej i Żywcu

Fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że w województwie śląskim pojawiło się 14 dodatkowych karetek, w tym w Bielsku-Białej i Żywcu.

Jak zaznacza wojewoda karetki do zabezpieczenia transportu osób uruchomiły między innymi placówki w Bielsku-Białej – 2 oraz w Żywcu – 1. Dodatkowe karetki pojawiły się ponadto w Częstochowie – 2, Sosnowcu – 2, Lublińcu -1, Raciborzu – 1 i Kłobucku -1.

Wsparcia udzielił także szpital MSWiA w Katowicach z jedną karetką oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe z trzema karetkami. Łącznie na naszym terenie zabezpieczonych jest obecnie 177 zespołów ratowników medycznych. Niestety w ostatnich dniach zauważalny jest wzrost wyjazdów karetek i transportu pacjentów zakażonych COVID-19. Mamy nadzieję, że te dodatkowe sanitarki będą wsparciem dla systemu ratownictwa, a przede wszystkim zabezpieczą naszych mieszkańców – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa 25 lat
Ewa 25 lat
1 miesiąc temu

Pajac pinokio mówił wszystko opanowane Covit w odwrocie a tu duduś przywiózł z Chin nową dawkę

medyk
medyk
1 miesiąc temu

Możemy dołożyć 100 “sanitarek”, a i tak będzie ich za mało ! Brakuje miejsc w szpitalach może nad tym wartowało by się pochylić

Barbara 33 lata.
Barbara 33 lata.
1 miesiąc temu

Co z tego jak brak ludzi karetki stoją godzinami z chorym tu potrzeba dobrej organizacji.