Wydarzenia Cieszyn

Klub seniora w Dzięgielowie. Pierwszy krok zrobiony

Fot. UG Goleszów

Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 17 marca, radni gminy Goleszów przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia Klubu „Senior+” w Dzięgielowie. Uchwała to pierwszy krok w celu ubiegania się o zewnętrzne środki na modernizację i doposażenie klubu, który na mocy przyjętej uchwały utworzony został w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzięgielowie.

– Przyjęcie uchwały o utworzeniu Klubu „Senior+” w Dzięgielowie jest warunkiem złożenia wniosku o dotację ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przed przyjęciem uchwały wykonaliśmy wstępny projekt tego jak miałby wyglądać klub tzn. co należy zmodernizować i w co go wyposażyć. Wszystko z myślą o oczekiwaniach i potrzebach seniorów zainteresowanych udziałem w zajęciach o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i towarzyskim. Pozyskanie środków pozwoli na modernizację trzeciego klubu seniora w naszej gminie – wylicza Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów i dodaje, że tworzenie miejsc, w których seniorzy mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności to ważny element wdrażania polityki senioralnej w gminie Goleszów.

Do tej pory klub seniora w gminie Goleszów powstał w Bażanowicach, gdzie podobnie jak w Dzięgielowie uruchomiony został w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. W najbliższym czasie do oficjalnego otwarcia Klubu „Senior+” dojdzie w Cisownicy, gdzie specjalnie do tego celu przystosowana została Świetlica Gminna. Uchwała w sprawie utworzenia Klubu „Senior+” w Dzięgielowie przyjęta została jednogłośnie przez radnych biorących udział w nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Goleszowie. Decyzja o ewentualnym uzyskaniu dofinansowania na modernizację i doposażenie klubu seniora w Dzięgielowie powinna być znana w maju br.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Uchwałę najlepiej zdalnie o powołaniu klubu seniora można podjąć ale powinno się to robić w czasie dogodnym do działalności czyli spotykania się seniorów. Sztuka dla sztuki dziś? Sesja specjalna dla powołania klubu seniora? Kasa jest ważna ale powinna mieć uzasadnienie w dzisiejszym czasie pandemii czyli troski o seniorów aby nie wychodzili z domów. Jeśli by nazwać domowy klub seniora – o.k.