Wydarzenia Bielsko-Biała

Dodatkowe kursy “Szesnastki”. Komunikacją miejską w Dolinę Wapienicy

Fot: Marcin Płużek

Władze miasta zachęcają, by zostawić samochód w domu i przesiąść się na komunikację zbiorową. Mają do tego zachęcić mi.in. dodatkowe kursy autobusu linii nr 16 do terenów rekreacyjnych Doliny Wapienicy

Urzędnicy informują, że dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora – Lotnisko zostały uruchomione do 25 września. Rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20 zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych Doliny Wapienicy.

W porównaniu do wprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu wydłużona została trasa przejazdu dodatkowych kursów do pętli Lotnisko. Dzięki wprowadzonym zmianom ma ulec polepszeniu połączenie do terenów rekreacyjnych, w szczególności osiedla Polskich Skrzydeł.

Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii nr 16:  przy ul. Jaworzańskiej, obok Szkoły Podstawowej nr 32 – przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum; oraz przy ul. Jaworzańskiej, obok stadionu lekkoatletycznego Sprint – przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.

Nowe rozkłady jazdy są dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl.

google_news