Dominik Bury mistrzem Polski

Sukcesem zakończyła się dzisiejsza rywalizacja Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Zakopanem. Dominik Bury z Istebnej na dystansie 30 km techniką dowolną wywalczył złoto.

Już wczoraj na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpoczęła się rywalizacja w drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Tytuły mistrzowskie w sprincie techniką klasyczną wywalczyli: Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski oraz Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce.

Wśród medalistów nie brakowało zawodników z powiatu cieszyńskiego.  Na podium w sprincie techniką klasyczną stanęła Magdalena Kobielusz, zajmując trzecie miejsce. Wśród medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski znalazł się Mateusz Haratyk.

Dziś także rywalizowano w Zakopanem. Wśród zawodników z naszego regionu triumfował Dominik Bury. 24-latek z Istebnej zajął pierwsze miejsce na dystansie 30 km techniką dowolną. Srebro wywalczył Mateusz Haratyk, a trzeci był Kacper Antolec.