Sport Cieszyn

Dopinguj skoczków w Strefie Kibica!

19 lipca rozpoczyna się inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019 w skokach narciarskich. Po raz kolejny pierwsze w sezonie letnim zawody najwyższej rangi odbędą się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Po raz pierwszy w czasie letnich zawodów dla kibiców w centrum miasta zorganizowano wspólne oglądanie skoków na telebimie. Strefa Kibica zostanie otwarta już w piątek 19 lipca. Kibice będą mogli zobaczyć kwalifikacje, a później, około 19.30, odbędzie się ceremonia wręczania numerów startowych.

– To już tradycja, że w centrum miasta uroczyście wręczamy skoczkom plastrony. Nie inaczej będzie i tym razem. Na wiślański rynek przyjedzie dziesięciu najlepszych zawodników kwalifikacji – informuje kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle Tadeusz Papierzyński.

Po ceremonii organizatorzy zapraszają do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny, gdzie odbędzie się koncert zespołów Misiasty i The Kroach. W Strefie Kibica na placu Hoffa fani skoków na żywo będą mogli obejrzeć konkurs drużynowy i indywidualny. W sobotę od godz. 20.00, a w niedzielę od godz. 17.30. Przygotowano także inne niespodzianki dla kibiców.

– W sobotni wieczór czekają nas dodatkowe atrakcje w ramach festiwalu Puzzle Kultury. Na placu Hoffa pojawi się m.in. krakowski “Teatr Bez Rzędów” z spektaklem “Lisia Intryga” na podstawie “Serenady” Sławomira Mrożka. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się transmisja FIS Grand Prix w skokach narciarskich, a zaraz po niej zarówno dla kibiców, jak i uczestników festiwalu odbędzie się pokaz fire show – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak – dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dodatkowo w sobotę  na skoczniach w centrum Wisły odbędą się zawody dla młodych skoczków. Międzynarodowa rywalizacja w skokach narciarskich o Puchar Prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego rozpocznie się o godz. 12.00. Już od godz. 10.30 młodzi zawodnicy będą trenować na wiślańskich obiektach w centrum miasta. Być może na zawodach znów pojawią się znane osobistości ze świata skoków narciarskich, podobnie jak miało to miejsce rok temu, kiedy młodych skoczków dopingował Sven Hannavald.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w weekend w przestrzeni centrum miasta wstęp bezpłatny!

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o