Wydarzenia Sucha Beskidzka

Dotacja na przebudowę drogi powiatowej z Makowa Podhalańskiego do Żarnówki

Od lewej: wojewodą małopolski Łukasz Kmita, starosta suski Józef Bałos i wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak. Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej otrzymało dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej z Makowa Podhalańskiego do Żarnówki.

Chodzi dokładnie o 900 metrów.

Przebudowa będzie polegała na budowie chodnika o szerokości 2 m wraz z poszerzeniem i wykonaniem nowej warstwy nawierzchni jezdni drogi do szerokości 5,5 m na odcinkach prostych, a na zakrętach dodatkowo przewidziano poszerzenie do 6,5 m. W ramach budowy chodnika dojdzie także do przebudowy istniejących zjazdów indywidualnych. Zaprojektowano wykonanie kanalizacji deszczowej do odprowadzenia wody opadowej z jezdni, projektowanego chodnika oraz częściowo z terenów przyległych. Przewidziano również przebudowę skrzyżowań drogi powiatowej z drogami gminnymi w obrębie pasa drogowego, a także zaprojektowano przebudowę kolidującej sieci energetycznej, polegającą na rozbiórce i budowie odcinkami nowej sieci energetycznej – informuje suskie starostwo.

Cała inwestycja, która ma potrwać do października 2022 roku, kosztować ma 1 658 000 zł, w tym dotacja wynosi 994 800 zł.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Niezwykłe, że przebudowa drogi polega na budowie chodnika. Czyli będą po chodniku jeździły auta? Nie da się zrobić w tym roku?, sieć energetyczna chyba nie powinna wchodzić w zakres przebudowy drogi, oddzielna ekipa.