Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Dożynki Gminne w Stryszawie

Fot. Materiał prasowy

W niedzielę (21 sierpnia) w Stryszawie Dolnej odbędą się 19. Dożynki Gminne, gdzie obok tradycji i oficjalnych obrzędów nie zabraknie muzyki i dobrej zabawy dla każdego.

Uroczystość rozpocznie się około 10.40 od zbiórki przy Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego w Stryszawie Dolnej. Stąd dożynkowy korowód przejedzie do pobliskiego kościoła św. Stanisław Biskupa i Męczennika na mszę. Po niej, w samo południe, uroczystość powróci na plac przy Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego. Po oficjalnej ceremonii dożynkowej zagra Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa. Po niej wystąpi kapela Spod Jałowca. Około 14.10 zaplanowano konkursy dla dzieci i dorosłych, a następnie wręczenie podziękowań oraz pamiątek grupom sołeckim i wieńcowym. Niespełna godzinę później zagra zespół Pozytywnie Nakręceni. Około 16.30 rozpocząć ma się zabawa taneczna z zespołem Klezmer Band. Wśród atrakcji towarzyszących nie zabraknie kiermaszów gastronomicznych, dmuchańców i animacji dla dzieci oraz wystaw pszczelarskiej i innych.

Organizatorami dożynek są sołectwo Stryszawa Dolna, parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stryszawie Dolnej, Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i Urząd Gminy Stryszawa.

google_news