Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Drewnopodobny gres – dlaczego jest nieoceniony?

Płytki drewnopodobne są chętnie wykorzystywanym materiałem wykończeniowym. Sprawdzają się nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz budynków. Można nimi wykładać zarówno podłogi, jak i ściany. Gres imitujący drewno pojawia się regularnie w katalogach wnętrzarskich. Co decyduje o popularności płytek drewnopodobnych?

Estetyka drewna w praktycznej odsłonie

Dom jest oazą bezpieczeństwa, spokoju i komfortu, dlatego jego wykończenie odgrywa znaczącą rolę. Drewno jest wykorzystywane w budownictwie oraz aranżacji wnętrz od wieków – wywołuje uczucie ciepła i przytulności. Jest jednak materiałem nieco kłopotliwym w utrzymaniu. Nie powinno być stosowane w każdym miejscu, ponieważ nasiąka wilgocią. Znacznie lepsze parametry techniczne mają płytki gresowe, które perfekcyjnie naśladują wygląd drewna – nie tylko kolorystykę rozmaitych gatunków, ale również usłojenie. Płytki ceramiczne drewnopodobne wpisują się w stylistykę współczesnych wnętrz i wymagania klientów w kwestii długotrwałości. Stanowią oryginalną kombinację tradycji oraz współczesnego nurtu.

Drewnopodobne płytki gresowe jako funkcjonalne rozwiązanie

Salon jest wyjątkowym miejsce, gdzie nie tylko odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości. Modne stało się otwieranie kuchni na salon, aby nawet podczas przygotowywania potraw być obecnym z rodziną i znajomymi. Tym większą uwagę należy zwracać na wykończenie wnętrz. Nic się nie stanie, jeżeli salon zostanie wyłożony drewnem, ale nie jest to praktyczny materiał, który sprawdzi się w kuchni. Zamiast desek godne polecenia są drewnopodobne płytki kuchenne, które zapewnią spójność aranżacji. Płytki gresowe imitujące najróżniejsze gatunki drewna są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie są im straszne upadki rzeczy z dużych wysokości, jak i pazury zwierząt domowych. Ognioodporny materiał umożliwia stworzenie efektownej aranżacji wokół kominka. Warto odwiedzić salon płytek poznań, aby wybrać płytki do dowolnego pomieszczenia. Sprawdzą się w każdych warunkach ze względu na łatwe utrzymanie w czystości. Drewno w łazience pięknie się prezentuje, ale nawet rodzaje drewna najbardziej odporne na działanie wody wymagają konserwacji i wcześniej czy później wymagają wymiany. O wiele lepszym rozwiązaniem są nienasiąkliwe płytki łazienkowe. Mają odpowiednie właściwości antypoślizgowe i chronią przed rozwojem pleśni oraz grzybów. Zaletą płytek gresowych jest również to, że świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Gres – materiał zdecydowanie trwalszy niż drewno

Każda przestrzeń, w której wykorzystało płytki gresowe przetrwa długie lata. Materiał wykończeniowy nie będzie musiał być wymieniany w krótkim czasie ze względu na doskonałe parametry techniczne. Niska nasiąkliwość, łatwość utrzymania w czystości, odporność i wytrzymałość na czynniki zewnętrze sprawiają, że płytki, które oferuje https://www.paste-group.pl/ swoimi właściwościami zdecydowanie przewyższają drewno. Ten trwały materiał na dodatek do złudzenia przypomina naturalne drewno.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Karolina Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina
Gość
Karolina

Może i takie drewno podobne materiały są spoko, ale nic nie zastąpi prawdziwego parkietu. U siebie w salonie zdecydowałam się na dąb czarny z parkietlux i nie żałuję decyzji. Podłoga jest odporna na ścieranie i prezentuje się świetnie.