Wydarzenia Bielsko-Biała

Droga z Mazańcowic do Międzyrzecza Dolnego wreszcie otwarta po remoncie. Kosztowała ok. 8,5 mln zł

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

To jedna z największych ostatnio inwestycji w powiecie bielskim. Przebudowa drogi powiatowej z Mazańcowic do Międzyrzecza Dolnego została zakończona. Kierowcy jeżdżą tamtędy już od kilku dni, a inwestycja właśnie została odebrana.

Przebudowano odcinek o długości prawie 2,5 km, od ronda w Mazańcowicach do ronda w Międzyrzeczu Dolnym. Jest bezpieczniej – droga została wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po obu stronach powstało asfaltowe pobocze. Drogowcy przebudowali także zjazdy i skrzyżowania. Co ważne, powstało nowe odwodnienie wraz z kanałem deszczowym w rejonie ronda w Mazańcowicach, który ma odprowadzać wody z pasa drogowego do rzeki. Pojawiło się oznakowanie poziome, zamontowano bariery energochłonne, a wzdłuż poszerzonego pobocza- separatory ruchu.

Jak mówi starosta bielski, Andrzej Płonka modernizacja tej drogi powiatowej była od dawna oczekiwana przez mieszkańców. – Z jednej strony sąsiedztwo strefy ekonomicznej, ważnego strategicznie i przyszłościowo przedsięwzięcia wójta gminy Jasienica, z drugiej jeden z elementów zabezpieczenia transportu na wypadek problemów na drodze ekspresowej S 52 do Cieszyna – mówi samorządowiec.

Starosta bielski podkreśla, że na przebudowę tej drogi pozyskano pieniądze jeszcze z kończącej się edycji środków unijnych. – Bardzo cieszę się, że to się udało. Kierowcy mogą już korzystać, a przed urzędnikami jeszcze żmudne rozliczenia – mówi Andrzej Płonka.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Roboty ruszyły jesienią 2020 r. Na rozbudowę, która kosztowała ok. 8,5 mln zł pozyskano środki zewnętrzne: unijne (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego) oraz z budżetu państwa- w sumie 60 % kosztów przedsięwzięcia. Wkład własny pochodził z budżetów samorządów: powiatowego (część środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych) oraz gminy Jasienica.

To nie koniec prac drogowych w tym rejonie powiatu bielskiego. Jesienią zeszłego roku ruszyła przebudowa drogi powiatowej Rudzica – Międzyrzecze Dolne – Międzyrzecze Górne. Jest to inwestycja 2-letnia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dziadek
Dziadek
1 rok temu

Oby jak najprędzej zmodernizowano szosę pomiędzy Międzyrzeczem a Rudzicą.

Marek kierowca
Marek kierowca
1 rok temu

Wg mnie to zrobione jest tak na 4 nie dorówna drodze zrobionej parę lat w Mazańcowicach od Ligoty do St.Bielska.