E-edukacja Cieszyn Na czasie

Drogomyśl: Flora i fauna na szkle malowana

Fot. ZSP w Drogomyślu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu uczestniczył w dwóch ciekawych przedsięwzięciach. Najpierw uczniowie brali udział w polsko-czeskim projekcie „Czerpiąc siłę z wody, czyli o małej wiosce w Żabim Kraju i pięknym mieście nad Ostrawicą”, a ostatnio mogli wykazać się podczas zajęć warsztatowych „Flora i fauna „Żabiego Kraju” przedstawiona w tradycyjnym malarstwie na szkle”.

Celem pierwszego projektu było m.in. nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami w Drogomyślu i Vratimovie. Młodzież z obu tych miejscowości uczestniczyła w warsztatach, zajęciach integracyjnych, wycieczkach edukacyjnych oraz w debacie, podczas której mówiono o korzyściach płynących ze współpracy transgranicznej. Dzięki temu projektowi szkoła w Drogomyślu zyskała salę regionalną i multimedialną, w której pod koniec lutego uczniowie wzięli udział w projekcie „Flora i fauna „Żabiego Kraju” przedstawiona w tradycyjnym malarstwie na szkle”.

Młodzież pod okiem instruktora – znanego twórcy ludowego i animatora kultury Zbigniewa Micherdzińskiego, poznawała tajniki malowania na szkle. Warsztaty, które trwały kilka godzin, okazały się strzałem w dziesiątkę. Widać było, że uczniowie mają olbrzymie pokłady artystycznej werwy. Może te zajęcia dla części z nich zamienią się w życiową pasję.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o