Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Drogówka promuje aplikację, która ostrzega… przed kontrolami drogowymi

Polska policja rozpoczęła zaskakującą współpracę z „Yanosikiem”, która dla jednych jest absurdalna, a dla innych jest świetnym pomysłem, by wykorzystać aplikację, z którą nie sposób walczyć. Bo też „Yanosik” to popularne wśród kierowców narzędzie… do unikania policyjnych kontroli i fotoradarów.

– Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo na polskich drogach, do 11 czerwca „Yanosik” prowadzi akcję „Jedź bezpiecznie z Yanosikiem i pobij rekord”, której partnerem jest polska policja – informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

– Długi weekend czerwcowy to doskonała okazja, aby wyruszyć w trasę po Polsce. Zwłaszcza, że wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby zyskać aż 4 dni na wypoczynek. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają policjanci. W ubiegłym roku, w okresie od środy (15 czerwca) do niedzieli (19 czerwca), w całej Polsce doszło do 362 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 34 osoby, a 400 zostało rannych. Ujawniono również 1 925 nietrzeźwych kierowców. Natomiast aż 40 871 kierujących dopuściło się przekroczenia prędkości, w tym aż 648 o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym – wyliczają funkcjonariusze.

Współpraca policji i „Yanosika” jest – mówiąc delikatnie – osobliwa, bowiem mundurowi raczej zniechęcali kierowców do ostrzegania się o miejscach lokalizacji fotoradarów i kontroli drogowych. A takie też funkcje m.in. ma rzeczona aplikacja. Najwyraźniej w komendzie głównej doszli do wniosku, że jeśli z czymś nie można walczyć, to warto spróbować wykorzystać dla dobra ogółu.

– Naszym wspólnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i zmniejszenie liczby wypadków – przekonują w KGP.

Na czym polega wspólna akcja? – Bijemy rekord w czasie czerwcówki – pomóżcie nam! Zaktualizujcie i włączcie aplikację Yanosik na swoją trasę i pomóżcie nam pobić majówkowy rekord największej liczby użytkowników online. Poprzeczka jest podniesiona wysoko, w tegoroczny długi weekend majowy odnotowaliśmy wynik 239 071 użytkowników online. To nasz rekord, ale mierzymy wysoko i liczymy, że wspólnymi siłami pobijemy go w tę czerwcówkę! Co trzeba zrobić? Wystarczy posiadać najnowszą wersję aplikacji Yanosik (jeśli jeszcze nie macie – zachęcamy do aktualizacji), włączyć ją w dniach 7-11.06 i jechać, gdziekolwiek chcecie! Nagrodzimy Was za tę aktywność! Każdy kierowca otrzyma od nas dyplom, którym będzie mógł się pochwalić w swoich profilach społecznościowych oraz +50 punktów do Rankingu Użytkowników Yanosik – czytamy na stronie „apki”.

To nie koniec współpracy z policją. – Już wkrótce startujemy ze wspólną akcją z Komendą Główną Policji – „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”, w czasie której będziemy czuwać nad Waszym bezpieczeństwem na drogach. A jak wszyscy wiemy, lato to najtrudniejszy okres dla zmotoryzowanych. Niestety wciąż w czasie wakacji dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, dlatego każda informacja dodawana w naszym systemie jest niezwykle istotna i może pomóc uniknąć tragedii – wskazuje „Yanosik”.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Tadeusz
Pan Tadeusz
1 rok temu

Tyłu pijanych kierowców, tragedia, dobrze by było jakby yanosik wspólnie ze strażakami zwalczał alkoholizm ,nie tylko na drodze ,

też
też
1 rok temu

Pora na współpracę policji z AA

marian
marian
1 rok temu

i po co kontrole drogowe jak sami przed soba ostrzegaja kierowców? i mandat jak kierowca światłami ostrzega przed kontrolą?

Kamil
Kamil
1 rok temu

cyfrowy czasowy pieniądz, cyfrowa karta szczepień dająca czasowe prawa, brak własności… co jeszcze nasi wspaniali eurokraci wymyśla?

Janusz ze Skody
Janusz ze Skody
1 rok temu

już od dawna mam tego yanosika-bez tego dawno już straciłbym prawo jazdy,to genialny wynalazek,gdyby ludzie używali yanosika na pewno na drodze byłoby bezpieczniej a wpływy z mandatów mniejsze oaz mniej kierowców traciłoy prawo jazdy