Wydarzenia Bielsko-Biała

Drugi weekend TKB w Szczyrku. Kogo zobaczymy?

Fot. Materiał prasowy

Przed nami drugi weekend z 58. Tygodniem Kultury Beskidzkiej w Szczyrku. Na co możemy liczyć w sobotę i niedzielę (31 lipca i 1 sierpnia)?

W kurorcie pod Skrzycznem scena, podobnie jak rok temu, znajduje się na placu św. Jakuba, czyli w samym centrum miasta. Plenerowe koncerty zespołów folklorystycznych i kapel z różnych zakątków Polski odbyły się już w minioną sobotę i niedzielę (24 i 25 lipca). Co prawda w ciągu tygodnia nie ma występów na scenie, ale nie brakuje innych atrakcji.

Bawimy się przez całe dziewięć dni. W tygodniu mamy warsztaty ceramiki, rzeźby ludowej i snycerki, wystawy sztuki i wzornictwa karpackiego oraz koncerty kapel w plenerze na Skrzycznem i na Hali Skrzyczeńskiej – podkreśla Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

W sobotę (31 lipca) o 18.00 na scenie w Szczyrku wystąpią zespoły: WISŁA PLUS z Wisły, DOLINA ISEPNICY z Międzybrodzia Żywieckiego, KÓNIOKOWIANIE z Koniakowa i RYBARZOWICE z Rybarzowic.

Około 20.00 zapraszamy na koncert GOORAL Live Activ – dodaje Sandra Kulka.

Natomiast w niedzielę (1 sierpnia) występy o 18.00 rozpoczną się od zespołu ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy. Potem na scenie zobaczymy zespoły: SZAMOTUŁY z Szamotuł, KOTARZANIE z Brennej i na koniec ONDRASZEK ze Szczyrku.

Wstępy na wszystkie koncerty są bezpłatne.

Fot. Materiał prasowy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments