Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kolejna akcja pomocy dla Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki – Zbiórka podczas TKB w Żywcu – WIDEO

Fot. siepomaga.pl

Mały i bezbronny 3-letni Wiktorek Szczechowiak z Węgierskiej Górki walczy z niezwykle rzadką chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Na Żywiecczyźnie po raz kolejny trwa wielka mobilizacja, aby zebrać pieniądze niezbędne do leczenia. Tym razem podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu. Niestety czasu jest coraz mniej, a chodzi o wręcz astronomiczną kwotę ponad 9 milionów złotych!

Jego choroba SMA – rdzeniowy zanik mięśni to choroba nieuleczalna, która bez wdrożenia leczenia i rehabilitacji powoduje umieranie wszystkich mięśni, a na końcu śmierć przez uduszenie!

Rdzeniowy zanik mięśni to wyrok, który los wydał na naszego synka! Przerażenie ogarnia mnie za każdym razem, gdy myślę, jaka straszna przyszłość czeka Wiktorka… Choroba jest nieuleczalna, niszczy wszystkie mięśnie, także te, dzięki którym się oddycha. Już dzisiaj Wiktorek potrzebuje respiratora na noc. Pragniemy dać synkowi wszystko, co oferuje współczesna medycyna. Marzymy o tym, by miał szansę przejść terapię genową, która ma na celu zatrzymać postęp SMA! Niestety, to gigantyczny koszt… Prosimy o wsparcie dla naszego synka, wiedząc, że prosimy o cud. Musimy jednak spróbować, bo to dla Wiktorka ogromna nadzieja – opisują chorobę Wiktorka jego rodzice.

Od wielu miesięcy organizowane są zbiórki, aby zebrać pieniądze. Teraz wolontariusze starają się zebrać jak najwięcej funduszy w trakcie 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu. Na portalu siepomaga.pl udało się zebrać już ponad 1,8 mln zł!

Wpłat dla Wiktorka można dokonać poprzez internetową zbiórkę – https://www.siepomaga.pl/dla-wiktorka

Z kolei na stronie facebooka prowadzone są licytacje – https://www.facebook.com/groups/152438540010549/?ref=share

Fot. siepomaga.pl

Fot. siepomaga.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
1 miesiąc temu

Walczmy razem o to dziecko! Pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć w ważnej sprawie. Naprawdę każdy grosz się liczy. Nie bądźmy obojętni.

Karolina
Karolina
1 miesiąc temu

Wiktorek to wspaniały chłopczyk,mimo choroby zawsze uśmiechnięty. Jednoczmy się i wpłacajmy aby pasek Wiktorka się zazielenił 💚❤