Wydarzenia Żywiec

Drzewko za elektrośmieci dla mieszkańców gmin Jeleśnia i Świnna

Fot. ZGK Jeleśnia

Niecodzienną akcję prowadzi spółka Zakład Gospodarki Komunalnej w Jeleśni dla mieszkańców gmin Jeleśnia i Świnna. W zamian za oddanie elektrośmieci można otrzymać sadzonkę lipy!

Prezes ZGK Jeleśnia Mariusz Broda tłumaczy, że spółka prowadzi punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Jeleśni dla mieszkańców gmin Jeleśnia i Świnna. Zdarza się, że niektórzy z mieszkańców zamiast oddać zużyty sprzęt elektroniczny do PSZOK porzucają go w lesie czy przy brzegach rzek i potoków. Potem sprzątanie takich „dzikich” wysypisk spada na spółkę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aby zachęcić ludzi do oddawania sprzętu do PSZOK wymyślono akcję „Ratujmy pszczoły”, która prowadzona jest od 15 marca do 30 kwietnia.

– Każdy z mieszkańców gmin Jeleśnia i Świnna, który odda w PSZOK elektrośmieci otrzyma sadzonkę lipy, którą można posadzić w dowolnie wybranym miejscu przez siebie. To akcja, która ma zachęcić mieszkańców do oddawania elektrośmieci w PSZOK, ale jednocześnie chcemy zadbać o pszczoły. Pamiętajmy, że dopóki na świecie żyją pszczoły, to człowiek też ma miejsce na tej planecie. Dbajmy o swoje posesje, sprzątajmy i siejmy kwiaty w ogrodach i na łąkach, aby nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się życiem! – mówi prezes Mariusz Broda.

Elektrośmieci można oddawać i jednocześnie odbierać sadzonki lipy w PSZOK w Jeleśni od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00 oraz w soboty 8.00 – 14.00.

Fot. ZGK Jeleśnia

Fot. ZGK Jeleśnia

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
20 dni temu

Ja proponuję posprzątać w każdej Gminie brzegi rzek i potoków, po ulewnych deszczach wszystko wpływa do jeziora w Żywcu. A chyba każdy chciałby pić czystą wodę.

lipy i...
lipy i...
22 dni temu

Trochę krótko będą miały uciechę pszczoły