Na sygnale Oświęcim

Drzwi zamknięte na… taśmę

Szarej taśmy technicznej można używać do różnych celów. Na pewno jednak nie może ona zastępować zamka w drzwiach samochodowych.  Zatrzymana w Oświęcimiu kobieta o tym nie widziała.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pełnili służbę na drodze krajowej 44. Około 11.45 zauważyli toyotę z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii taśmą naprawczą. Pojechali za toyotą dając kierującej sygnał do zatrzymania się.  Kobieta zjechała na pobocze,  a następnie nie mogąc uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera. 

Podchodząc do auta policjanci upewnili się, że się nie przewidzieli, a drzwi do karoserii pojazdu na prawdę są przymocowane szarą taśmą techniczną. Poinformowali 37–letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami kupiła kilka dni wcześniej i nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać, pomimo tego, że nie posiadała dowodu rejestracyjnego z aktualnymi badaniami stanu technicznego pojazdu.  Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującą mandat.

 

google_news