Wydarzenia Cieszyn

Duże udogodnienie dla niepełnosprawnych w Cieszynie. Winda w ratuszu już działa

Ratusz w Cieszynie / fot. poglądowe /

To dobra wiadomość dla osób, mających problemy z poruszaniem lub zmagających się z niepełnosprawnością. Nadszedł moment, w którym takie osoby będą mogły bez problemu dostać się na I. i II. piętro miejscowego ratusza.

Dzięki windzie, osoby ze specjalnymi potrzebami będą mogły dostać się do gabinetu Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz, do biura jej zastępców, czy do Sali Sesyjnej. Dzięki owemu udogodnieniu Urząd Miejski w Cieszynie stał się jeszcze bardziej dostępny dla mieszkańców. Inwestycja została dofinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
9 miesięcy temu

A po co winda dla niepełnosprawnych skoro w Cieszynie ich nie ma? Przynajmniej tak wynika z organizacji ruchu drogowego w okolicach Ratusza. Tam nie ma miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, jedyne 2 miejsca na Placu Dominikańskim są stale zajęte częściowo przez mieszkańców i niepełnosprawnych pracujących w okolicy.
Podobnie jest z dostępnością Biblioteki Miejskiej, po cholerę winda dla niepełnosprawnych skoro nie można do niej dojechać.
Skodinąd Burmistrz Major ma trochę racji, widok niepełnosprawnych psuje obraz pięknego rynku i ulicy Głębokiej, turyści odczuwają dyskomfort, wobec czego zakazano im na nie wstępu.

ustawa wyznacza
ustawa wyznacza
9 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Przecież chodzi o dostępność dla osób zmagających się z niepełnosprawnością (to inne osoby niż niepełnosprawne) – pani burmistrz. Dojadą se windą i już pani burmistrz jest dostępna.

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu

Owszem, ustawa wyznacza ile ma być miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, tyle że dotyczy ona głównie miejsc zamieszkania, co niepełnosprawni są winni, że wokół ratusza jest tak mało miejsc parkingowych i ustawowo może ich nie być w ogóle.
Powtarzam, metoda Cieszyna na pozbycie się niepełnosprawnych z centrum miasta jest godna rozpowszechnienia.

sztuczny miód
sztuczny miód
9 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Nie pierwsze miejsce w miastach, że przed różnego rodzaju urzędami nie ma miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, nie ma w ogóle wystarczającej ilości miejsc dla zaparkowania auta, wrócenia z urzędu i odjechania. Przepis mówi o 1 miejscu dla niepełnosprawnych na 6-15 miejsc parkingowych a w wielu miejscach nie ma urząd nawet 6. Czy jest o,k., że są np. 4 miejsca a jedno z nich dla niepełnosprawnych, które musi być odpowiednio szersze?