Cieszyn Na sygnale

Dwa razy ukradł ten sam samochód

19-latek nie po raz pierwszy ukradł samochodów. To nie powstrzymało go jednak od popełnienia kolejnego przestępstwa. Miał jednak pecha. Policjant z Cieszyna, który wracał po służbie do domu, zauważył bowiem skradzione przez niego auto. Teraz 19-latek stanie przed sądem jako recydywista.

Informacja o kradzieży forda mondeo wpłynęła do policjantów w grudniu. Kryminalny, który wiedział o zdarzeniu, kilka dni później w drodze do domu zauważył skradzione auto. – Pojechał za nim, informując o wszystkim dyżurnego skoczowskiej policji. W pewnej chwili kierowca wjechał na parking i próbował zawrócić. Wtedy też policjant zablokował mu drogę i zatrzymał. Za kierownicą mondeo siedział niczego nieświadomy 52-latek – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Okazało się, że dostał auto od 19-letniego znajomego, który nie powiedział mu, że je ukradł. Młody mężczyzna jest dobrze znany policjantom, gdyż był już notowany za podobne przestępstwa. Ford wrócił do właściciela, a stróże prawa zaczęli szukać 19-latka. Dwa tygodnie później wpadł w ich ręce podczas kontroli drogowej. Mężczyzna drugi raz skradł tego samego forda.

Nastolatek został zatrzymany. Okazało się, że młody recydywista ma jeszcze na swoim koncie kradzież seata. Jako recydywiście grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments