Wydarzenia

Bracia z Bielska-Białej zgarnęli główną nagrodę. Ich pomysł był najbardziej innowacyjny

10 października odbyła się uroczystość wręczenia nagród w I edycji konkursu ‘Techniczne Wakacje’, na najbardziej innowacyjne i praktyczne wykorzystani taśm przenośnikowo-produkcyjnych i profili.

Zwycięzcami głównej nagrody – 10 tysięcy złotych – zostali dwaj bracia z Bielska-Białej, inżynier Kamil Chmielewski i Bartłomiej Chmielewski, uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, należącego do Zespołu Szkół Medycznych w Bielsku-Białej. Zdobywcy I miejsca przedstawili projekt innowacyjnego urządzenia z wykorzystaniem taśm produkcji YongLiBelting. Uroczystość obyła się w centrali Yong Li Polska, w miejscowości Czersk, województwo pomorskie. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta Czersk, Pan Przemysław Biesek-Talewski, który wchodził również w skład kapituły oceniającej projekty uczestników. W krótkim wywiadzie, wyraził swoje zadowolenie i słowa wsparcia do tego rodzaju projektów.

Celem I edycji konkursu ‘Techniczne Wakacje’ na najbardziej innowacyjne i praktyczne wykorzystanie taśm przenośnikowo-produkcyjnych i profili, było zainteresowanie młodych, ambitnych ludzi produktami marki Yong Li oraz stworzenie, wspólnie z młodymi umysłami, innowacyjnych i praktycznych projektów, które do tej pory się nie pojawiły na rynku i w przemyśle. Organizatorem konkursu była firma Yong Li Polska Sp. z o.o. z Czerska, natomiast pomysłodawczynią była uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Paulina Mundra, która z perspektywy młodego człowieka zauważyła, że brakuje promocji młodych, ambitnych i pracowitych umysłów, które mogłyby angażować się w innowacyjne projekty w powyższej tematyce.

Yong Li Polska od tej pory, chce wdrażać tego rodzaju prace tak, by zachęcały one młodych, pracowitych ludzi do interesowania się działalnością firmy. Yong Li Polska należy do międzynarodowej grupy Yong Li Belting, producenta taśm przenośnikowo-produkcyjnych i jest największym polskim producentem taśm modularnych, która swoim dynamicznym rozwojem, dąży do bycia liderem w swojej branży.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
4 miesięcy temu

Odpowiedz do wszystkich, projekt ciekawy, pomysł bardzo dobry wszystko profesjonalne. Skąd wiem? Bo obserwuje od początku. Temat konkursu, najbardziej innowacyjne i praktyczne wykorzystanie produktu. A więc proszę byście postawili się po stronie firmy: praktyczne i innowacyjne, więc jeśli jest to coś czego nie ma jeszcze, dodatkowo praktyczne i proste, to ja nawet szkicu i opisu bym nie podał, dlaczego? Bo każdy technik tylko rzucając okiem, sam może szybko skonstruować i wyprzedzić ze zgłoszeniem patentu, którego proces trwa długo. Ale jest jeszcze patent produktu, to inna historia. Jak się zagłębić w strukturę tej firmy, to wydaje mi się, że wiedzą co… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

W całym artykule nie ma słowa o tym co to za projekt, tylko pierdoły o jakiejś firmie. Słaby artykuł.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Też uważam, że jest bardzo dobra inicjatywa. Osobiście miło jest wiedzieć, że ktoś myśli o młodych. Jeszcze lepsze, że młodzi młodych wspierają. Pełen profesjonalizm. Panowie trzymam za Was kciuki i nie zniechęcajcie się “pustymi” wypowiedziami rówieśników, którzy zapewne w tym momencie nic nie robią. Widziałem reportaż, Panowie szacunek!!!

Szaza
Szaza
4 miesięcy temu
Reply to  Marek

Tak. prawda.

Anna
Anna
4 miesięcy temu

Fajny projekt

Tylko nie LUK
Tylko nie LUK
4 miesięcy temu
Reply to  Anna

Do Anna
pewnie, że fajny na insta ich znalazłem i burmistrz się wypowiada, na pewno chłop by kitu nie wkręcał jak to mała mieścina. Jeszcze będzie tak, że synki se kasę zbiją jak dobrze pomyślą

Luk
Luk
4 miesięcy temu

Nie widzę innowacji.. ale nagroda też dupy nie urywa

Tylko nie LUK
Tylko nie LUK
4 miesięcy temu
Reply to  Luk

A może nie masz dupy? Zazdrościsz to komentujesz byle zdołować. Ja się cieszę, że z całej Polski nasi zwyciężyli – robisz kupę w swoje gniazdo?

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu
Reply to  Luk

Pal licho z tą nagrodą pieniężną. Z tego, co kojarzę, to w regulaminie był zapis o tym, że firma promuje najlepsze prace wśród swoich partnerów, więc jeśli projekt był dobry, to prawdopodobnie zysk z ewentualnego wdrożenia tego projektu przez organizatora jest o wiele większy niż nagroda główna – ja wziąłem udział właśnie ze względu na to. Może w następnej edycji uda mi się przejść do finału. Gratulacje, chłopaki!

Loko
Loko
4 miesięcy temu

A za co wogóle?

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

O.K. ale za jaki konkretny pomysł wykorzystania taśm produkcyjnych i profili zostali nagrodzeni bracia? Co to za innowacyjne urządzenie? Pytanie zasadne bo wreszcie jeden z braci nie jest technikiem a tematyka konkursu miała charakter techniczny. Ile prac w ocenie uczestniczyło w konkursie? Nie było innych nagród oprócz głównej?

Tylko nie LUK
Tylko nie LUK
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

I co z tego że nie jest technikiem? Czytałem specjalnie teraz regulamin by Ci odpowiedzieć i tam nie ma mowy że obowiązkiem jest BYCIE TECHNIKIEM.
Cieszę się, że z BB wygrali!!!!!!!!!! A Ty …gilda pomyśl!!! Jeśli innowacja to ja bym też nie opisał co to tylko najpierw opatentował i jak myślą rozsądnie to tak zrobią!!!!!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Tylko nie LUK

Co to za głupoty opowiadasz. Co innego jest bliżej powiedzieć przez redaktora co to za pomysł a co innego opatentowanie innowacji gdzie nie jest sprawą taką prostą, że jeśli innowacja to patent.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Tylko nie LUK

Aby się wypowiadać w sprawie patentu trzeba troszkę kumać na czym to polega. I że po drodze jest wzór użytkowy przed patentem, za patent się opłaca i jest długie postępowanie w sprawie czy patent nie był zgłoszony, jest nowością. Eksperci często odmawiają. Nie powiedziałam, że jest obowiązkiem być technikiem, jednak technikiem jest starszy brat.