Dwie dogrywki i… gramy dalej

Po dwóch przegranych spotkaniach w WERK Arenie hokeiści Oceláři Trzyniec, w dniach 19 i 20 marca, zagrali w Chomutovie kolejne dwa mecze ćwierćfinału play-off, z których jeden wygrali 3:2, a drugi przegrali 1:2 (oba po dogrywce). To sprawiło, że 22 marca musieli przed własną publicznością wygrać z drużyną Piráti, by pozostać w grze o awans do półfinału.

Ekipa spod Jaworowego doskonale weszła w mecz. W 5. minucie, grając w osłabieniu, solową akcją po przejęciu krążka popisał się Vladimír Dravecký i gospodarze prowadzili 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona środowego widowiska, choć trzyniecka drużyna powinna prowadzić znacznie wyżej.

W drugiej tercji gościom udało się wyrównać. W 31. minucie Juraj Valach pokonał Petera Hamerlíka, ale odpowiedź “Stalowników” była niemal natychmiastowa. Cztery minuty później Lukáš Jašek znakomitym podaniem obsłużył Erika Hrňu i miejscowi odzyskali prowadzenie.

W trzeciej tercji znów “Piraci” wyrównali, a konkretnie dokonał tego w 48. minucie David Kämpf. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Jednak nie jedna, a dwie, gdyż dopiero w 89. minucie David Cienciala celnym strzałem zakończył wyrównany mecz i ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Oceláři, przedłużając serię ćwierćfinałową.

Kolejny, szósty mecz serii zostanie rozegrany w Chomutovie – 24 marca (piątek).