Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Kusili gimnazjalistów

Przez trzy dni w suskim starostwie oraz hali pobliskiego Zespołu Szkół im. W. Goetla trwał I Powiatowy Festiwal Nauki. Podczas odbywającej się pod patronatem „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” imprezy szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez starostwo na szereg sposobów kusiły gimnazjalistów.

Plan festiwalu codziennie był taki sam. Na początek gimnazjaliści z zapartym tchem podziwiali pokaz zastosowania ciekłego azotu, a potem wysłuchiwali prelekcji „Spotkanie z jutrem”, wygłaszanej przez wybitnego popularyzatora nauki Wiktora Niedzickiego. Po takiej „rozgrzewce” przechodzili na halę sportową. Na niej niczym biblijna Ewa byli kuszeni, a w rolę węża wcielali się uczniowie i nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych z Suchej Beskidzkiej, Jordanowa i Makowa Podhalańskiego.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

google_news
E-edukacja Wadowice

Kusili gimnazjalistów

Aż 16 szkół ponadgimnazjalnych z czterech powiatów prezentowało swą ofertę podczas Targów Edukacyjnych w Brzeźnicy, by zachęcić młodzież do nauki w swoich murach. Ich przedstawiciele toczyli ostrą walkę o względy uczniów, w której nie zawahali się użyć nawet broni palnej…

Obyło się jednak bez ofiar, ponieważ nikt z niej nie strzelał. Umundurowani uczniowie reprezentujący wadowickie szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach pokazywali gimnazjalistom, jak rozkładać i składać karabiny. Każdy, kto miał ochotę, mógł spróbować zrobić to samodzielnie. Ale stoisko ZDZ było najbardziej obleganym nie tylko ze względu na magię broni palnej. Furorę zrobiły również odbywające się przy nim pokazy fryzjerskie. Niejeden uczeń wrócił do domu z nową fryzurą. Ogromnym powodzeniem cieszył się symulator jazdy samochodem przywieziony przez ekipę z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Duże zainteresowanie wzbudzał też dron Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze. Niektóre placówki próbowały dotrzeć do serc gimnazjalistów przez żołądki, kusząc ich pieczonymi przez uczniów ciasteczkami.

Była to już czwarta edycja targów organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny – Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

google_news