Wydarzenia Cieszyn

Dzieciaki kolędowały w Dzięgielowie | ZDJĘCIA

W tym roku odbyła się już XVII odsłona Wieczoru Kolęd w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie. W tym uroczystym, świątecznym wydarzeniu udział wzięły przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzinami oraz wszyscy zaproszeni goście.

W pierwszej części przedstawienia dzieci i młodzież zaprezentowały kolędy, pastorałki i tańce z dedykacjami dla swoich bliskich, opiekunów i nauczycieli. Specjalnie dla zaproszonych gości, wykonany został utwór, wyśpiewany przez chór składający się z ponad 120 uczniów.

Zgromadzona publiczność poznała również historię zbawienia widzianą oczyma osiołka z betlejemskiej stajenki. Druga część wieczoru wypełniona była światłem. Uczniowie opowiedzieli historię o narodzeniu, a zrobili to za pośrednictwem teatru cieni. Zwieńczeniem całości był piękny taniec aniołów z Dzieciątkiem w roli głównej.

Na zakończenie drużyna harcerska ISKRA, działająca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie, przekazała na ręce, Sylwii Cieślar, wójt Gminy Goleszów Światło Pokoju z życzeniami dla wszystkich mieszkańców. Po programie artystycznym uczestnicy zostali zaproszeni na jarmark świąteczny przygotowany przez społeczność szkolną.

fot. Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów – Facebook

fot. Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów – Facebook

fot. Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów – Facebook

google_news