Sport

Dzieciaki rządziły po raz czwarty. Niezwykły turniej pod Dębowcem

W minioną niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej pod patronatem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego odbyła się IV edycja Turnieju Piłki Nożnej „Żaki rządzą”.

W turnieju pod Dębowcem wzięło udział około 200 uczniów szkół podstawowych, a drużyny podzielono na cztery grupy. Równolegle na czterech boiskach toczyły się spotkania pierwszej fazy. Zwycięzcy każdej z grup uzyskali awans do półfinału. Ostatecznie trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 27 (SSC Napoli). Natomiast w finałowym spotkaniu zwycięstwo po serii rzutów karnych (po 10 minutach 1:1) odniosła Szkoła Podstawowa nr 28 (FC Porto), która okazała się lepsza od Szkoły Podstawowej nr 3 (SL Benfica).

– Na każdym turnieju podkreślamy rodzicom i wychowawcom, że nie szukamy tu nowego Roberta Lewandowskiego, a naszym głównym celem jest zabawa i chęć oderwania dzieci od telefonów, komputerów i telewizorów – komentuje dyrektor BBOSiR-u Sebastian Wyszyński. – Począwszy od 2022 roku, jest to już czwarta edycja turnieju „Żaki rządzą”. Inauguracyjna odsłona tego projektu odbyła się 28 maja na Orliku przy ulicy Słowackiego. Zauważyliśmy wówczas ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Był to dla nas jasny sygnał, aby kontynuować to przedsięwzięcie. Druga edycja, podobnie jak obecna, miała miejsce w Hali im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Zaskoczeniem był dla mnie fakt, że część rodziców kompletnie nie znała tego obiektu. Następnie byliśmy na Stadionie Miejskim, dzień po zakończeniu ligi. W tym przypadku pierwszy raz młodzi zawodnicy mieli okazję zagrać na profesjonalnej murawie. Wraz z zainteresowaniem przybywa nam partnerów i sponsorów, a turniej staje się coraz bardziej popularny.

Następna edycja planowana jest na nowym stadionie w Wapienicy, a prace organizacyjne zaczną się jeszcze w tym roku. Na sam koniec chciałbym gorąco podziękować panu prezydentowi Bielska-Białej oraz obecnym na imprezie radnym. Wielokrotnie wspomagali nas oni w różnych zawirowaniach proceduralnych. Słowa uznania należą się także osobom wchodzącym w skład BBOSiR-u, które dokładają masę starań, aby ten turniej z edycji na edycję mógł się rozwijać.

– Swoją funkcję pełnię od dwóch lat – mówi Edyta Bizukojć, szef działu marketingu BBOSiR-u. – Obecnie dział marketingu składa się z jednej osoby, czyli ze mnie. Wcześniej tego stanowiska w ogóle tutaj nie było. Jednym z głównych celów była poprawa wizerunku. Chcieliśmy przede wszystkim wyjść do ludzi i pokazać im, że BBOSiR jest dla nich. Udało nam się zmienić stronę internetową i rozwinąć social media, przez co polepszył nam się kontakt z mieszkańcami, klientami i odbiorcami. Turniej „Żaki rządzą” jest świetną rozrywką dla młodych uczniów, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Poza nimi, podczas turnieju gromadzą się również ich rodziny, dzięki czemu tworzy nam się naprawdę sympatyczna atmosfera. Nagrody fundują nasi partnerzy, a jednym z nich w ostatnim czasie stała się firma Decathlon. Od samego początku jest z nami także przedsiębiorstwo Eurowafel, które zajmuje się produkcją słonych i słodkich przekąsek na zdrowo. Natomiast jeśli chodzi o miejsca, które ugoszczą kolejne edycje, to oprócz stadionu w Wapienicy m.in. bierzemy pod uwagę boisko „na Górce”. Stopniowo będziemy odkrywać karty, dlatego zachęcam, by śledzić nasze media społecznościowe i stronę internetową. Obecnie wprowadzamy także Newsletter, który będzie o wszystkim na bieżąco informował.

ROBERT WOLF

google_news