Dzięgielów: Rodzinnie na rowerach

11 maja w Dzięgielowie odbyła się kolejna edycja zawodów w kolarstwie górskim Cross X Bike.

Chętnych do zmierzania się z trasami przygotowywanymi przez organizatorów nie brakowało. Do rywalizacji w dziecięcych kategoriach stanęło w sumie blisko 70 kolarzy. Najmłodsi miłośnicy dwóch kółek zmierzyli się ze sobą na dystansach 60, 80, 400, 800 i 1200 m. Emocji nie brakowało, także wśród widzów. Na łzy radości pozwoli sobie nie tylko zawodnicy, ale także ich bliscy.

Starsi mieli do pokonania trzy długości 11, 22 i 44 km. W zmaganiach wzięło udział 55 zawodników. W kategorii Family (11 km) na podium stanęli: Mikołaj Pricop z Rybnika (1 miejsce), Maksymilian Cisak z Rybnika (2 miejsce) i Tobiasz Nieboras (3 miejsce). Złoto w kategorii Fun, czyli na 22 km wywalczył Szymon Bochenek z Dębowca. Srebro przypadło Zbigniewowi Wójcikowi z Goleszowa, a brąz zdobył Robert Wróbel z Cieszyna. W kategorii Mega na 33 km najlepszy okazał się Piotr Andrzejewski z Wisły. Nieco gorszy czas uzyskali: Tomasz Bochenek z Dębowca (2 miejsce) i Łukasz Rachwalski z Cieszyna (3 miejsce).