Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec

Dzięgielów. Zabił sąsiada. Podczas popijawy

Policjanci z Ustronia zatrzymali 54-latka, który podejrzewany jest o zabójstwo starszego o dwa lata mężczyzny. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Dzięgielowie.

Dyżurny ustrońskiego komisariatu w czwartek wieczorem odebrał zgłoszenie, że w jednym z domów w Dzięgielowie ma znajdować się ciało mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz pogotowie. Policjanci szybko zjawili się we wskazanym miejscu. Niestety w momencie podjęcia interwencji 56-latek już nie żył. Jego ciało mundurowi ujawnili w garażu budynku, poprzez który sprawca na co dzień wchodził do domu.

Policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia zauważyli 54-letniego mieszkańca budynku, który był pod wpływem alkoholu. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni. Policjanci ustalili i przesłuchali pierwszych świadków. Trwające dobę intensywne czynności policjantów doprowadziły do zebrania dowodów, dzięki którym sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci ustalili, że 54-letni mężczyzna wspólnie z ofiarą spożywał alkohol. Między nimi doszło do kłótni, podczas której sprawca uderzył ciężkim narzędziem ofiarę, w wyniku czego 56-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Na wniosek prokuratury cieszyński sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Cieszynie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

Alkoholicy topią się wieszają się zabijają

Zbycho
Zbycho
1 miesiąc temu

Nawet w najświętszym miejscu trafią się czarne charaktery.

Bratki
Bratki
1 miesiąc temu

I widzisz Jasiu do czego prowadzi alkohol , zarówno w domu jak i za kierownicą skutki zawsze są tragiczne

Juzek
Juzek
1 miesiąc temu

kruca fiks. takie rzeczy w Dzięgielowie…

henryk
henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Juzek

takie rzeczy w Polsce? katolickiej?

Wykop
Wykop
1 miesiąc temu
Reply to  henryk

Henio Henio nie podążaj tą drogą bo trafisz na elektryczny kocioł

Imię
Imię
1 miesiąc temu
Reply to  henryk

Jak Dziegielów to duża szansa, że to ewangelik. I co ty na to?

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Imię

Akurat katolik, ale to bez znaczenia.

Zbycho
Zbycho
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Nie byłbym taki pewien.

teolog
teolog
1 miesiąc temu
Reply to  Imię

Jeżeli już zeszło na tematy religijne, to wydaje się, że najbardziej racjonalnie podchodzi do alkpoholu i pijaków islam.