Na sygnale Żywiec

Dzielnicowi uratowali seniorkę. Gdyby nie szybka reakcja, mogłoby być za późno

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowi z Węgierskiej Górki uratowali 89-letnią seniorkę. O tym, że kobieta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu, mundurowych poinformowały pracownice miejscowego GOPS-u. Policjanci nie zastanawiali długo, wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, gdzie zastali leżącą na ziemi kobietę.

Do zdarzenia doszło w Węgierskiej Górce. Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej próbowały dostać się do domu, w którym mieszkała ich podopieczna. Jednak pomimo wielokrotnego pukania i wołania, nikt nie odpowiadał. Zaniepokojone, o całej sytuacji powiadomiły mundurowych.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie czekali ani chwili. Wyważyli drzwi prowadzące do domu, a później kolejne, które również były zamknięte. Gdy weszli do środka, na podłodze jednego z pokoi zauważyli leżącą, nieprzytomną kobietę. Natychmiast udzielili jej pomocy, dzięki czemu 89-latka już po chwili odzyskała przytomność. Policjanci na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał seniorkę do szpitala.

google_news