Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czym jest awparts.pl?

Nikt nie lubi przepłacać, dlatego kierowcy i mechanicy coraz częściej zamawiają części samochodowe przez internet. Sklepy działające w sieci mogą bowiem zaoferować niższe ceny niż sklepy stacjonarne, które zwykle ponoszą wyższe koszty działalności i w związku z tym muszą narzucić wyższą marżę na produkcie. Przykładem internetowego sklepu motoryzacyjnego jest AWparts.pl – co można w nim kupić?

Czy kupowanie części samochodowych przez internet się opłaca?

Ceny produktów w sklepach internetowych (także z branży automotive) są na ogół niższe niż w sklepach, które ograniczają się wyłącznie do sprzedaży stacjonarnej. Jednak łączna wartość zamówienia może być wyższa ze względu na koszty wysyłki. Nie musi jednak tak być, ponieważ większość sklepów (w tym awparts.pl) oferuje darmową dostawę po przekroczeniu pewnej kwoty zamówienia lub przy zakupie wybranych produktów. Ponadto sklepy internetowe często organizują akcje promocyjne, dzięki którym można kupić części samochodowe w jeszcze niższej cenie lub zaoszczędzić na wysyłce.

Jak kupować części samochodowe w sklepie online?

Przy zakupach w internecie nie trzeba się spieszyć. Sklep awparts.pl działa przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, więc można spokojnie przejrzeć ofertę i zapoznać się z regulaminem. Szukając potrzebnej części, można wpisać jej nazwę w wyszukiwarce (np. filtr oleju) lub wejść w odpowiednią kategorię (części samochodowe/filtry/filtr oleju). Przed zakupem należy upewnić się, czy część będzie pasować do posiadanego modelu samochodu. W razie wątpliwości można skontaktować się z obsługą sklepu telefonicznie lub przez e-mail.
Podczas zakupów w sklepie internetowym warto się zarejestrować. Konto klienta pozwala sprawdzić, na jakim etapie jest zamówienie, przy czym informacje o wysyłce przesyłane są również na e-mail. Poza tym zarejestrowany klient zyskuje wgląd w poprzednie zamówienia. Konto ułatwia również złożenie reklamacji czy zwrot towaru, a także przyspiesza ponowne zakupy, ponieważ nie trzeba ponownie wypełniać całego formularza dostawy.

Na co uważać, kupując części do samochodu przez internet?

W przypadku droższych części samochodowych najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu motoryzacyjnego, który prowadzi działalność na terenie Polski. Dzięki temu kupujący może skorzystać z prawa do reklamacji oraz prawa do zwrotu towaru w terminie do 14 dni. W razie gdyby część nie pasowała do samochodu, można zwrócić produkt i odzyskać wpłacone pieniądze. Przy zakupach w sklepach zagranicznych zwrot towaru może być niemożliwy lub nieopłacalny ze względu na wysokie koszty przesyłki zwrotnej. Z kolei sprzedawca prywatny, który nie prowadzi działalności gospodarczej, nie musi respektować prawa do zwrotu towaru. Takie prawo mają natomiast klienci sklepu motoryzacyjnego awparts.pl, który istnieje od 2008 roku i ma swoją siedzibę w Baranowie w województwie wielkopolskim.

Co można kupić na stronie awparts.pl?

Sklep AWparts.pl oferuje oryginalne części samochodowe oraz wysokiej jakości zamienniki. Asortyment podzielony jest na kilka głównych kategorii: części samochodowe, wyposażenie i akcesoria, narzędzia i sprzęt warsztatowy, chemia samochodowa oraz opony i felgi. Jeśli chodzi o części samochodowe, można tutaj znaleźć m.in. filtry, oświetlenie samochodowe, wycieraczki, osprzęt do silników, a także podzespoły do układów:

  • elektrycznego,
  • napędowego,
  • chłodzenia silnika,
  • wentylacji i klimatyzacji,
  • kierowniczego,
  • hamulcowego,
  • zawieszenia,
  • wydechowego,
  • zapłonowego.

Kupowanie części samochodowych przez internet? To łatwe!

Strona awparts.pl ma przejrzysty interfejs, który ułatwia znalezienie odpowiedniej części, a następnie zrealizowanie zamówienia. Pole wyszukiwania jest dobrze widoczne, a drzewo kategorii zaprojektowane w sposób zrozumiały i precyzyjny. Klienci sklepu mogą skorzystać z darmowej wysyłki po przekroczeniu progu cenowego oraz zniżek promocyjnych wysyłanych w newsletterze. Oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych, a zamówienia można składać również drogą telefoniczną. Żeby skontaktować się ze sklepem AWparts.pl, można zadzwonić pod numer +48 516 563 165 lub napisać e-mail na adres: [email protected]

google_news