Wydarzenia Bielsko-Biała

Dzień Otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w bielskim Szpitalu Wojewódzkim

25 maja zaplanowano Dzień Otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Można tam zawitać w godzinach od 10.30 do 14.00.

– Proponujemy spotkanie z ekspertami, którzy udzielą wszelkich porad. Położne i lekarze oddziału wyjaśnią kwestie dotyczące porodu, laktacji, opowiedzą o pielęgnacji noworodka, a także o profilaktyce w ginekologii. Urofizjoterapeutka przekaże porady dotyczące świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy. Wyjaśni również, jak przygotować się do porodu oraz jak zadbać o siebie w połogu – wylicza Anna Szafrańska, rzecznik placówki.

W oddziale pojawi się też stoisko z chustami. – Będzie z nami doradca noszenia dzieci, który pokaże i wyjaśni, jak zawiązać dziecko w chuście oraz jak prawidłowo nosić je w nosidle. Przewidzieliśmy także lekcję tańca dla kobiet w ciąży i mam z maluszkami w chuście. Istotną wiedzę na temat tego, jak reagować w stanach nagłych dzieci przekaże ratowniczka – zachęca do udziału rzecznik. Podczas wydarzenia będą też udzielane informacje związane z gromadzeniem komórek macierzystych.

W ramach Dnia Otwartego odbędzie się również loteria fantowa, podczas której można wylosować m.in. bony podarunkowe do sklepu z artykułami dziecięcymi. Można skorzystać też z fotowyprawki i sesji zdjęciowych.

google_news