Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

E-sport wkroczył do Kęt

W zeszły weekend w Domu Kultury w Kętach zostały rozegrane Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Klas E-sportowych w grę komputerową Counter Strike Global Offensive – Atoms Cup.

Jest to wieloosobowa strzelanka, gdzie do walki stają dwie drużyny: terroryści i antyterroryści. Zadaniem każdej z nich jest eliminacja drużyny przeciwnej lub wykonanie określonego zadania. Liczne drużyny z całej Polski rywalizowały ze sobą w pięcioosobowych składach.

Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Gminy Kęty przypadły ZDZ Wadowice, drugą pozycję zajęli uczniowie z ZSP Jaworzno, natomiast trzecia nagroda trafiła do ZDZ Kęty. Rozgrywki odbyły się także w grę League of Legends, gdzie zwycięzcami zostali uczniowie ZDZ Bielsko-Biała, drugie miejsce zajęła szkoła ZDZ Kielce, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło ZST w Jaśle.

Turniej komentowany był przez znanego w świecie e-sportowym komentatora Piotra „Szczypo” Szczypińskiego, któremu pomagali Konrad „Konzi” Kołaczyk oraz Jakub Harat. Ciekawym elementem turnieju były starcia „jeden na jeden” w gry FIFA oraz CS GO, gdzie zwyciężyli: Tomasz Mieszczak i Kacper Grzegorczyk, a drugie miejsce zajęli: Piotr Brzeźniak i Dominik Wójciak.

Ponadto w piątek odbyła się impreza towarzysząca – Zlot Samochodów Modyfikowanych, w trakcie której można było zobaczyć wiele oryginalnych i szybkich samochodów oraz wziąć udział w konkursach. Imprezę prowadził Kamil „Sonar” Olearczyk.

navigate_before
navigate_next

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments