Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Sześcioletni bohater z Czechowic

Fot. KMP w Bielsku-Białej

Maciej Gacek z Czechowic-Dziedzic uratował 3-latka, który wyskoczył z okna mieszkania. Podziękował mu za to komendant bielskiej policji.

Przypomnijmy – bo już o tym zdarzeniu pisaliśmy: chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko, amortyzując upadek. Za tę bohaterską postawę dziękował mu osobiście  komendant miejski policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Traugutta w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków oraz mamy Maćka. Składając podziękowania, szef bielskiego garnizonu podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca. – Dziękuję Ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie – mówił insp. Krzysztof Herzyk, wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla małego bohatera. Komendant złożył również gratulacje mamie – Patrycji Ligockiej, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca.

Swoje uznanie wyraziła również dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach Alicja Gach, która stwierdziła, iż jest dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje. A mama Maćka była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca. – To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować – wyznała.

Radości nie ukrywał też młody bohater. – Komendant dał mi dyplom. To superuczucie – mówił z dumą w głosie. – Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments