Efektowna wygrana Piasta

W meczu 1. kolejki grupy mistrzowskiej klasy A liderujący w tabeli Piast Cieszyn zagrał z Orłem Zabłocie. Niespodzianki nie było i trzy punkty na swoje konto zapisali faworyzowani cieszynianie.

Mecz od początku toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Arkadiusza Wrzesińskiego. Już w 9. minucie wynik otworzył Ireneusz Jeleń, którego podaniem z prawego skrzydła obsłużył Patryk Skakuj. Po kwadransie było już 2:0 i ponownie na listę strzelców wpisał się Ireneusz Jeleń. Tym razem były reprezentant Polski wykorzystał podanie Jakuba Jelenia z lewej strony boiska. Piast nie odpuszczał i w 29. minucie jego piłkarze po raz kolejny mogli cieszyć się z trafienia. Ponownie akcję prawym skrzydłem przeprowadził Patryk Skakuj a w roli egzekutora wystąpił Jakub Węglorz.

Najbardziej elektryzującym, a zarazem zabawnym momentem sobotniego pojedynku przy alei Łyska była sytuacja, w której gospodarze egzekwowali dwa rzuty karne w odstępie zaledwie dwóch minut. Bramkarz Orła Ireneusz Szpałek najpierw obronił jedenastkę strzelaną przez Wojciecha Kołka, podyktowaną za przewinienie na Patryku Skakuju, ale przy próbie dobitki znów doszło do faulu. Do rzutu karnego tym razem podszedł Patryk Skakuj i w 38. minucie zdobył dla ekipy lidera czwartą bramkę. Chwilę później w słupek trafił Jakub Jeleń. To nie był jednak koniec strzelania, gdyż w 45. minucie po starciu Dawida Prusia z Marcinem Cieślarem sędzia po raz trzeci w pierwszej połowie wskazał na “wapno”, tym razem pod bramką Piasta. Gola do szatni z jedenastu metrów zdobył Dawid Pisarek, zmniejszając stratę gości do trzech trafień.

Druga połowa to również duża przewaga miejscowych, choć zawodnicy trenera Mateusza Saltariusa, skuteczniej się bronili niż to miało miejsce przed przerwą. Duża w tym zasługa bramkarza Ireneusza Szpałka, który wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. Golkiper Orła obronił nawet rzut karny strzelany przez Ireneusza Jelenia! Jednak w 85. minucie musiał skapitulować po strzale napastnika Piasta, który tym samym skompletował hat-tricka i ustalił rezultat meczu na 5:1.

Piast Cieszyn – Orzeł Zabłocie 5:1 (4:1)
1:0 Ireneusz Jeleń (9′)
2:0 Ireneusz Jeleń (15′)
3:0 Jakub Węglorz (29′)
4:0 Patryk Skakuj (38′)
4:1 Dawid Pisarek (45 + 1′)
5:1 Ireneusz Jeleń (85′)