E-edukacja Cieszyn

Egzaminy pod okiem policjanta. Uczniowie z “prawem jazdy”

Fot. KPP w Cieszynie

Policjant z cieszyńskiej drogówki odwiedził szkoły podstawowe, między innymi w Goleszowie, Zamarskach i Cieszynie. Spotkanie nie było przypadkowe, gdyż pod jego okiem kolejni uczniowie przystąpili do zorganizowanego przez dyrektorów placówek egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną. Zaprezentowali również technikę bezpiecznej jazdy na rowerze, dzięki czemu zdobyli swoje pierwsze “prawo jazdy”.

Podczas egzaminowania młodych adeptów ruchu drogowego przedstawiciel policji rozmawiał również z kibicującymi im rodzicami. Szczególną uwagę zwracał na zmianę w przepisach ruchu drogowego, które nastąpiły końcem maja br. Kładł nacisk na uwagę kierujących, przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych, ale również przypominał o fakcie konieczności posiadania uprawnień do kierowania UTO ( urządzeniem transportu osobistego) czy elektryczną hulajnogą. Przypominał nie tylko o konieczności przestrzegania przepisów drogowych, ale również o prawidłowym wyposażeniu rowerów i jeździe w kaskach ochronnych.

Fot. KPP w Cieszynie

Przypominamy, że od 20 maja zaczęły obowiązywać nowe regulacje prawne dotyczące coraz popularniejszych i nowoczesnych środków transportu. Zdobyta karta rowerowa będzie uprawniała młodych ludzi do korzystania na przykład z hulajnogi czy deskorolki elektrycznej.

Fot. KPP w Cieszynie

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments