E-edukacja Żywiec

Ekologiczny zlot pod Żarem

Kilkuset uczniów wzięło udział w dziewiętnastym Wiosennym Zlocie Turystyczno-Ekologicznym w okolicach Międzybrodzia Żywieckiego i góry Żar.

– W czasie wędrówki po okolicznych szlakach turystycznych młodzi ekolodzy uporządkowali szlaki górskie, z których zebrali kilkadziesiąt worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci. Na mecie rajdu czekał na nich poczęstunek, a dla chcących się wykazać swoją wiedzą konkursy ekologiczny i ochrony środowiska oraz krajoznawczy – mówi Jacek Seweryn, radny powiatu żywieckiego i pomysłodawca zlotu.

Najwięcej śmieci zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrej. Drugie miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu, a trzecie Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Żywcu. Na czwartej pozycji uplasowało się Gimnazjum w Trzebini, a na piątej Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. W konkursie ekologicznym i ochrony środowiska w kategorii szkół podstawowych wygrała Aleksandra Sałamun ze Szkoły Podstawowej w Trzebini. W kategorii gimnazjów pierwszą lokatą podzielili się: Gabriel Jarco (Wieprz), Monika Warjas (Międzybrodzie Żywieckie), Filip Wojtas (Rajcza), Kamila Mazgaj (Świnna) i Klaudia Tomczyk (G nr 1 w Żywcu). Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszymi okazały się Katarzyna Krutak (Liceum Ogólnokształcące w Żywcu) i Zuzanna Szpoton (Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu). Natomiast w konkursie krajoznawczym w kategorii szkoły podstawowe wygrały Oliwia Kozieł (SP Trzebinia) i Wanda Kaczorowska (SP Juszczyna). W kategorii gimnazjów najlepszymi okazali się Beata Fluder (Międzybrodzie Żywieckie) i Maciej Skrzyp (Juszczyna). Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyższą lokatę uzyskała Izabela Satława (LO Żywiec).

google_news