Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Eksperci ZUS na dyżurze. Można dzwonić w poniedziałek

Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje telefoniczny dyżur ekspercki dla emerytów i rencistów, którzy otrzymali PIT z ZUS-u. Tematem będą nowe zasady rozliczania podatku osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe. Dyżur odbędzie się 8 marca, w godzinach 12.00 – 14.00, pod numerem telefonu 33 825 24 24.

W tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku – takie osoby otrzymają PIT 11A. Stąd też w placówkach ZUS pojawiło się wielu emerytów i rencistów dopytujących o tę zmianę. – Już po otrzymaniu PIT 11A, a nie jak rok wcześniej PIT-40A, nasi klienci zastanawiają się, czy przypadkiem nie zaszła pomyłka, bo teraz formularz jest inny, nie wiedzą, co mają dalej z nim zrobić, czy musza się dodatkowo rozliczać, czy też tak jak w poprzednim roku otrzymany PIT odkładają do szuflady, a system ich rozliczy. Ponadto, skoro mają nadpłatę podatku, to chcieliby wiedzieć w jaki sposób i kiedy ta nadpłata zostanie im zwrócona. Pytań mają bardzo wiele, dlatego też, żeby wyjaśnić te wszystkie wątpliwości i ułatwić im dostęp do kompleksowych informacji bielski oddział ZUS postanowił zorganizować wspólny dyżur ekspertów ZUS i Urzędu Skarbowego. Dzwoniąc pod jeden numer telefonu otrzymają kompletną informację z dwóch instytucji dotyczącą swojego PIT i sposobów rozliczenia z fiskusem – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W trakcie poniedziałkowego dyżuru wyjaśnień udzielać będą przedstawiciele oddziału ZUS w Bielsku-Białej oraz Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące m.in.: Kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A? Czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym? Jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej? Jakie są zasady zwrotu nadpłaty przez urząd skarbowy?.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące tegorocznego rozliczenia podatkowego – dodaje rzeczniczka. Przypomnijmy, dyżur odbędzie się 8 marca, w godz. 12.00 – 14.00, pod nr tel. 33 825 24 24.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments