Bielsko-Biała Sport

Ekstremalne bieganie pod Szyndzielnią

Fot pixabay

Stolica Podbeskidzia, po raz kolejny w tym roku, będzie areną dużej imprezy sportowej o światowej renomie. 3 sierpnia w Bielsku-Białej rozegrany zostanie bieg terenowy Spartan Race.

To wręcz legendarne w świecie biegów przełajowych wydarzenie zawita w Polski po 3 leniej przerwie. Tym razem organizatorzy postanowili, że areną zmagań biegaczy będą specjalnie przygotowane w tym celu trasy na stokach Dębowca i Szyndzielni.

Spartan Race uważane jest za jedno z najtrudniejszych wyzwań dla ekstremalnych biegaczy. Zawody tego cyklu rozgrywane są w rożnych zakątkach świata, w tym także w miejscach mało gościnnych dla sportowców, jak piaski pustyni czy polarne lody. Uczestnicy muszą nie tylko zmierzyć, się z trudną terenową trasą (błota, strome podbiegu, ekstremalne temperatury), lecz także pokonać wiele znajdującej się na niej specjalnie przygotowanych przeszkód. W Bielsku-Białej – jak informują organizatorzy – zawodnicy (powyżej 15 lat) będą rywalizować na dwóch trasach. Krótszej, sprinterskiej 5 kilometrowej z 20 przeszkodami oraz dłuższej, trudniejszej, liczącej 10 kilometrów i 25 przeszkód. Przygotowane zostaną też trasy dla dzieci od 4 do 14 lat (bieg Spartan Kids), które rywalizować będą na dystansach od 0.8 do -4,5 kilometra.
Rejestracja uczestników  tutaj.

google_news