Wydarzenia Cieszyn

Dwie dekady na turystycznych szlakach. Goleszowskie „Ślimoki” świętowały

Fot. Witold Kożdoń

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ślimoki” w Goleszowie świętuje w tym roku 20-lecie swego istnienia. Jubileuszowa gala odbyła się w sobotę, 15 czerwca, w sali remizy goleszowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Goleszowskie Koło PTTK to jedna z najaktywniejszych organizacji turystycznych Śląska Cieszyńskiego. W ciągu dwóch dekad jego członkowie odbyli ponad 600 wycieczek. Wędrowali we wszystkich polskich pasmach górskich. Poznali ponadto góry Czech, Słowacji oraz Niemiec. W sobotę najaktywniejsi z goleszowskich działaczy turystycznych zostali uhonorowani. Dyplom Jubileuszowy Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie za 20 lat działalności w Kole otrzymali: Jan Cichy, Ryszard Cieślar, Krystyna Duława, Jan Hławiczka, Karol Linert, Zenon Sobczyk, Helena Wachowska.

Fot. Witold Kożdoń

Jubileuszową galę poprowadził zaś Zenon Sobczyk, który przewodzi goleszowskiemu Kołu PTTK od samego początku jego istnienia. – To już dwadzieścia lat, mimo iż niektórzy wróżyli, że nie wytrzymam nawet pół roku – żartował. – Mimo krótkiej historii mamy już na koncie wiele osiągnięć. Niewielu potrafi przecież wymienić wszystkich dotychczasowych członków naszego Koła, zliczyć wycieczki, które wspólnie odbyliśmy czy szczyty, które zdobyliśmy. Najważniejsze jednak, że wspólnie stworzyliśmy wspaniałą turystyczną rodzinę. Dziękuję wam za to serdecznie – mówił.

Fot. Witold Kożdoń

Zbigniew Huczała, prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, przypomniał z kolei, że goleszowianie tworzą najliczniejsze Koło PTTK w powiecie cieszyńskim. – Nasz Oddział liczy niecały tysiąc osób, z czego ponad dwieście osób to właśnie goleszowskie „Ślimoki”. To wasza siła. Stworzyliście wielką turystyczną społeczność, prowadzicie ciekawą i różnorodną działalność i za to należy się wam wszystkim wielki szacunek. W imieniu Zarządu Oddziału życzę wam kolejnych dwudziestu tak owocnych lat – mówił.

Więcej na temat 20-lecia Koła PTTK „Ślimoki” w Goleszowie przeczytacie w piątkowym wydaniu „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

Fot. Witold Kożdoń

google_news