Już we wrześniu będzie można przebierać w propozycjach Bielskiego Centrum Kultury. Będą powody do śmiechu i zabawy, muzycznych uniesień i odkrywania nowych artystycznych światów. Warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce w kalendarzu i pomyśleć o zakupie biletów, bo na wiele wydarzeń widzowie ostrzą sobie zęby już od dawna.
Halina Frąckowiak
11 września o 18.00 w sali koncertowej BCK rozpocznie się koncert Haliny Frąckowiak, poświęcony pamięci Jacka Lecha z okazji 75. rocznicy urodzin i 15. rocznicy śmierci artysty. W programie „Mały elf”, „Dancing queen”, „Tin Pan Alley”, „Bądź gotowy”, „Papierowy księżyc” i wiele innych przebojów.
Robert Janowski
14 września o 18.00, w ramach szalenie popularnego „Koncertu dla wszystkich”, w BCK wystąpi Robert Janowski ze swoim akustycznym triem. Robert Janowski to wszechstronnie uzdolniony ulubieniec publiczności. Dał się poznać jako znakomity wokalista, aktor filmowy i musicalowy, który serca wielu widzów zdobył przez wiele lat prowadząc kultowy program „Jaka to melodia?”.
Kolejne wydarzenia cyklu „Koncerty dla wszystkich” to operetka „Księżniczka Czardasza” w październiku i koncert Izabeli Trojanowskiej w listopadzie.
Richard Bona
18 września czka nas koncert niekwestionowanej światowej gwiazdy jazzu. O 18.00 w Bielskim Centrum Kultury zagra Richard Bona. Jak mówi Marcin Kydryński, który zaprosił artystę do udziału w swojej „Sieście w drodze”, jest on prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym muzykiem naszych czasów, multiinstrumentalistą, niedościgłym wirtuozem basu, wokalistą rozpoznawalnym po pierwszej frazie, kompozytorem, liderem – człowiekiem instytucją. Jego charyzmę docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, Wynton Marsalis czy sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.
Fermenty
22 września rozpocznie się Festiwal Kabaretowy „Fermenty”. Tego dnia, o 19.00, w BCK wystąpi kabaret Smile. – Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego, bo po co parodiować komedię – mówią o sobie sami artyści.
23 września o 19.00 w sali koncertowej BCK zobaczymy „Nowy skład”, czyli telewizyjny projekt kabaretów Chyba i Czesuaf oraz Ewy Błachnio. Gościem specjalnym będzie Adam Snopek, który wystąpi w „Stand-up przy fortepianie” z programem „Od Bacha do AC/DC, czyli o muzyce na wesoło”.
24 września o 17.00 w BCK przyjdzie czas na festiwalowy Konkurs Kabaretowy. Na scenie zobaczymy: Demakijaż z Torunia, Klub Szyderców Bis z Poznania, Kwiatkowski i Bank z Krakowa, Nibykabaret z Krakowa, Trzeci Wymiar z Rybnika oraz Wrzeszcz z Gdańska.
Bogusław Morka
29 września o 18.00 w „Domu Muzyki” wystąpi Bogusław Morka, niezaprzeczalna gwiazda opery i estrady, uważany przez znawców sztuki wokalnej za numer jeden wśród tenorów. Soliście Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, obdarzonemu pięknym, aksamitnym głosem, będą towarzyszyć wybitni artyści. Usłyszymy więc wyróżniające się sopranistki Renatę Johnson-Wojtowicz i Edytę Piasecką, przebojem zdobywającego polskie sceny tenora Sławomira Naborczyka oraz znakomitego pieśniarza estradowego Daniela Cebulę-Orynicza.
Brodka
Ostatnim, jakże pięknym akcentem września będzie koncert Brodki, wybitnej przedstawicielki sceny niezależnej. W Bielskim Centrum Kultury wystąpi 30 września. Brodka to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Czerpie z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, zaskakując świeżością w każdym nowym albumie. Opracowała własny, niepowtarzalny i bezkompromisowy styl. Jej twórczość zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych.
Szczegółowy program BCK znajdziesz TUTAJ.