Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Faktoring online – ciekawa alternatywa dla kredytu bankowego dla firm

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad skorzystaniem z finansowania dla firm, jednak nie chcesz decydować się na kredyt bankowy? Nic dziwnego – duża ilość formalności, długi czas oczekiwania na decyzję czy konieczność informowania banku, na co zostaną wydane pieniądze to czynniki, które nie działają zachęcająco. Na szczęście istnieje alternatywa. Jest nią faktoring online!

Faktoring online – na czym polega?

Faktoring online to jedna z form finansowania przedsiębiorstw. Cały proces jest niezwykle prosty. Przedsiębiorca po wystawieniu faktury, który zdecyduje się na skorzystanie z faktoringu, może przekazać fakturę do firmy faktoringowej. Dzięki temu nie musi czekać na przelew od kontrahenta. Firma faktoringowa wypłaca mu pieniądze za fakturę. Kiedy nadchodzi termin płatności, kontrahent (odbiorca faktury) przelewa pieniądze na konto faktora. A zatem w całym procesie pojawia się trzecia strona – faktor, który pośredniczy w transakcji i dba o to, aby przedsiębiorca nie musiał zbyt długo czekać na środki finansowe za wystawioną fakturę.

Co sprawia, faktoring online jest dobrą alternatywą dla kredytu w banku?

Istnieje wiele powodów, dla których faktoring online jest o wiele lepszym wyborem, niż korzystanie z kredytu bankowego dla firm. Najważniejszym z nich jest to, że faktoring nie wiąże się z koniecznością podejmowania długotrwałego zobowiązania finansowego – w przeciwieństwie do kredytu, gdzie okres spłaty może być naprawdę długi. Nie każdy przedsiębiorca chce spłacać raty w banku. W takim przypadku faktoring jest naprawdę dobrym wyborem.

Kolejna kwestia dotyczy formalności. W przypadku faktoringu online jest ich naprawdę niewiele. Dobrym przykładem może być firma faktoringowa Fandla. Złożenie prostego wniosku o finansowanie zajmuje około dwóch minut, a wniosek rozpatrywany jest zaledwie w kwadrans. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przedsiębiorca otrzymuje pieniądze najczęściej tego samego dnia, a najpóźniej w 24 godziny. Możliwość uzyskania szybkiego dostępu do gotówki to jeden z najważniejszych powodów, dla których coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z faktoringu online.

Warto także wspomnieć, że w przypadku kredytu w banku przedsiębiorca musi określić, na co dokładnie zostaną wydane środki finansowane. Podczas korzystania z faktoringu nie ma takiego obowiązku – firma może spożytkować pieniądze na dowolny cel. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku tych firm, w których każdego dnia jest sporo wydatków, a nie wszystkie z nich da się przewidzieć.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na faktoring?

Istnieje wiele sytuacji, w których przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z faktoringu online. Najczęściej taka forma finansowania wybiera jest przez firmy, w których wystawia się wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi przedsiębiorca nie musi czekać na przelew od kontrahenta –  a w przypadku faktur z długim terminem płatności czas oczekiwania na pieniądze może być naprawdę długi. Dzięki temu w firmowej kasie znajdują się środki, które pozwalają na opłacenie bieżących wydatków czy na inwestycje w rozwój firmy.

Faktury z odroczonym terminem płatności są szczególnie popularne w takich branżach, jak branża budowlana, transportowa czy produkcyjna. Przedsiębiorcy, którzy chcą zyskać nowego kontrahenta, powinni być gotowi na wystawienie faktury z odroczonym terminem płatności. W przeciwnym wypadku potencjalny klient może zdecydować się na skorzystanie z oferty konkurencyjnej firmy. Należy bowiem mieć świadomość, że możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności jest jednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę firmy podczas wyboru wykonawcy.

Faktoring online – aby pieniądze łączyły

Popularność faktoringu online stale rośnie, a w 2021 roku z tej formy dofinansowania skorzystała rekordowa liczba przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego. Niemal każdy przedsiębiorca poszukuje zewnętrznej formy finansowania dla swojej firmy, przynajmniej od czasu do czasu. Bez wątpienia faktoring online jest świetną alternatywą dla kredytu w banku, dlatego – jeśli Twoja firma potrzebuje dodatkowych środków – warto zdecydować się na tę formę finansowania.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments