Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Kwintet Wojtka Mazolewskiego znowu w Bielsku-Białej!

Fot. Materiały BCK

Uwielbiana przez fanów jazzu formacja Wojtek Mazolewski Quintet znowu zagra w Bielsku-Białej.

Basista Wojtek Mazolewski regularnie pojawia się ze swoimi projektami w stolicy Podbeskidzia. Tym razem wystąpi wraz ze swoim kwintetem w Bielskim Centrum Kultury. Koncert odbędzie się 1 grudnia o 18.00, a bilety ciągle są w sprzedaży.

WMQ jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce. Muzyki formacji słuchają wszyscy – od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco. W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.

Wojciech Mazolewski – basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą. Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada”.

Bilety w cenie 80 złotych są do nabycia w Bielskim Centrum Kultury. Obowiązują zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments