Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Fala zakażeń w powiecie suskim coraz większa. Czterech nowych chorych w oświęcimskim

Szesnaście nowych przypadków koronawirusa zdiagnozowano dziś w Małopolsce. Niestety aż 15 w naszym regionie – 11 w powiecie suskim i 4 w powiecie oświęcimskim. W ostatnich dniach szczególnie w pierwszym z wymienionych sytuacja stała się poważna.

Wczoraj w powiecie suskim odnotowano siedem przypadków zachorowania na covid-19, a także zamknięto oddział kardiologiczny suskiego szpitala. Przeprowadzone w kolejnych godzinach badania wykazały, że kolejne osoby zostały zakażone. Jak ustaliliśmy obecny wysyp chorych ma związek z wcześniej zakażonymi górnikami. Zanim zostali zdiagnozowani zakażone przez nich osoby zdążyły zarazić wpółpracujące z nimi osoby w jednej z makowskich zakładów produkcyjnych.  Dziś do grona pechowców dołączyło sześć osób z gminy Maków Podhalański, po dwie z gmin Zawoja i Stryszawa oraz jedna z gminy Jordanów.

Do tej pory w powiecie suskim odnotowano 69 przypadków zakażenia koronawirusem . „Chiński” wirus dopadł 23 mieszkańców gminy Stryszawa, 22 gminy Zawoja, 13 gminy Maków, po cztery z gmin Sucha i Jordanów, dwie z Bystrej-Sidziny i jedną z gminy Budzów.

W powiecie oświęcimskim dziś koronawirusa wykryto u dwóch mieszkańców Oświęcimia oraz po jednej osobie z gmin Oświęcim i Kęty. W sumie do dziś w powiecie oświęcimskich zachorowało 59 osób oraz dwie związane z oświęcimskim szpitalem (z Tomic i Porąbki). Najwięcej osób złapało wirusa w gminie Kęty (28) oraz Oświęcimiu i gminie Brzeszcze (po 11). Pozostali to mieszkańcy gmin Osiek (3), Oświęcim, Polanka Wielka, Zator (po 2).

W tym powiecie walkę z chorobą wygrało na razie 12osób. Po sześć z Oświęcimia i gminy Kęty (dziś odnotowano jednego ozdrowieńca w tej gminie). Zmarły 4 osoby (2 w gminie Kęty i po jednej w Oświęcimiu i gminie Brzeszcze).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 miesiąc temu

Czy tak ciężko jest napisać ilu ludzi jest aktualnie chorych? Czy to stanowi temat tabu?

mario
mario
1 miesiąc temu

Czyli według Pana redaktora jedyną grupą pracującą i zarażającą “chińskim” wirusem w powiecie suskim są” stryszawscy górnicy” i ich rodziny. A jak można wytłumaczyć zachorowanie najbliższej rodziny górnika , a sam górnik ma wynik ujemny? Czy wszyscy górnicy o których się “dowiadujecie” mieszkają tylko w Stryszawie? Przecież górnicy mieszkają w całym powiecie i oni nie chorują? Nie wiem czy sprawia to satysfakcję, że każdy zdrowy górnik i jego rodzina jest teraz traktowana jak trędowaci. Dlaczego w artykułach nie jest napisane , że choruje sprzątaczka , szwaczka czy budowlaniec z danego zakładu, albo która wróciła chora  za granicy? Wirus covid- 19 może mieć wiele… Czytaj więcej »