Falstart koszykarek

Źle wypadł start nowego sezonu II ligi koszykówki kobiet dla zawodniczek Integracyjnego Stowarzyszenia Wiślańska Jedynka.

Wiślanki ligowe rozgrywki rozpoczęły bowiem od dwóch porażek. Najpierw w Piekarach Śląskich uległy drużynie UKS LA-Basket 46:93. Gospodynie były lepsze we wszystkich czterech kwartach, ale o wysokim zwycięstwie zadecydował wynik ostatniej z nich, którą zespół z Piekar Śląskich wygrał aż 31:6. Drugi mecz dziewczyny z Wisły rozegrały również na wyjeździe, a rywalem była drużyna KU AZS UŚ Katowice. Pierwszą kwartę katowiczanki wygrały minimalnie 14:12, ale w drugiej zwyciężyły 22:9 i bezpiecznego prowadzenia nie oddały do końca meczu wygrywając ostatecznie 60:39. W kolejnej rundzie rozgrywek wiślanki zmierzą się na własnym parkiecie z RKK AZS Racibórz, więc będzie szansa na pierwsze zwycięstwo.