Wydarzenia Wadowice

Felietony i reportaże

Fot. Bogdan Szpila

Wyłoniono zwycięzców XXIII Powiatowego Konkursu Publicystycznego „O Laur Peryskopu”.

Do rywalizacji stanęło kilkudziesięcioro uczniów szkół średnich z powiatu wadowickiego. Jurorami konkursu podobnie jak w kilku poprzednich edycjach byli: Dorota Bosak-Żeglińska (nauczycielka języka polskiego w ZS CKU nr 2 w Wadowicach), Marcin Guzik (dziennikarz portalu WadowiceOnline.pl) i Bogdan Szpila (dziennikarz Kroniki Beskidzkiej). Konkurs jest organizowany pod patronatem pisma „Peryskop” wydawanego od ponad trzech dekad w I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach.

Nagrodą Grand Prix za najlepszy tekst konkursu uhonorowano Maję Janoszek (I LO w Wadowicach). Pierwsze miejsce w kategorii reportaż zdobyła Aleksandra Dębska (LO w Wadowicach), zajmując jednocześnie w tej samej kategorii trzecie miejsce oraz wyróżnienie. Druga nagrodą uhonorowano Martynę Żak (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej), a wyróżnieniami nagrodzono również Dagmarę Bałys (I LO w Wadowicach), Gabrielę Borek (ZS CKU w Radoczy) i Annę Rozhko (I LO w Wadowicach).
W kategorii felieton zwyciężył Mikołaj Młocek, drugą nagrodę otrzymała Gabriela Mrzygłód (oboje LO w Andrychowie), a trzecią Joanna Rubaszewska (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach). Wyróżnienia w kategorii felieton uhonorowano Oliwię Polak, Aleksandrę Sternal (obie LO w Andrychowie) oraz Maję Janoszek (I LO w Wadowicach).

Wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach.
Dyplomami uznania uhonorowano opiekunów zwycięzców: Elżbietę Karelus (ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, Joannę Bolek (CKZiU nr 1 w Wadowicach), Joannę Czarnecką, Magdalenę Biel (obie LO w Andrychowie), Pawła Kubaszewskiego (ZS CKU w Radoczy) oraz Henryka Odrozka (I LO w Wadowicach).
W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska, wicestarosta Beata Smolec oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO w Wadowicach Maria Talaga.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
więcej?
więcej?
2 miesięcy temu

Może link do tekstu Grand Prix, I miejsca w kategorii reportaż, felieton…?, tak jak pokazała teksty B24 w przypadku Local Press 2021 w artykule z 18.03.2022.

co skapnie
co skapnie
2 miesięcy temu

Super, ale dzieje się dużo więcej w koło w regionie niż impreza z pana udziałem, redaktorze.