Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Festiwal mistrzów obiektywu

W piątek, 11 października, rozpoczął się w Bielsku-Białej Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo. To już 8. edycja tej popularnego, organizowanego co dwa lata przeglądu osiągnięć fotografików i fotoreporterów z różnych stron świata.

Tym razem wystaw głównych jest 20, co oznacza, że prezentowane są fotografie autorów z 20 krajów świata ( w myśl zasady: 1 autor – 1 kraj). Wszystkie te wystawy są pokazywane w Polsce po raz pierwszy. Zgodnie z tradycją na festiwalu obecni są prawie wszyscy autorzy prezentowanych zdjęć. Wezmą udział w maratonie autorskim – w sobotę i niedzielę, 12-13 października. To znakomita i wyjątkowa okazja, by poznać  tajniki ich warsztatu. Natomiast  300 artystów uczestniczy w  wystawach i innych przedsięwzięciach towarzyszących festiwalowi. -Pokazujemy różnorodność fotografii, rozmaite kierunki tematyczne i techniki . A najważniejsze kryterium doboru artystów to mistrzowski poziom zdjęć – mówi Inez Baturo, bielska, ceniona w świecie mistrzyni obiektywu, stojąca na czele komitetu organizacyjnego. Nie ukrywa, że te wystawy to jej subiektywny, osobisty wybór. – Fotografie muszą być nie tylko znakomite, ale też mnie muszą  się podobać – dodaje.

Ten festiwal to uczta dla osób wrażliwych na sztukę wizualną. Jest widoczny w mieście, prezentacje mają miejsce w kilkunastu salach – podkreśla wiceprezydent Bielska-Białej Adam Ruśniak, przewodniczący komitetu organizacyjnego, zachęcając do udziału w Foto Art Festivalu, który potrwa do 27 października.(zn)

Zdjęcia: Zdzisław Niemiec

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments